Sallë sporti në vlerë 24 milionë denarë në shkollën ”Millto Gurra” në Garanë

Must Read

Ansu Fati nënshkruan kontratë të re me Barcelonën

Ansu Fati nënshkroi kontratë të re me Barcelonën. Barcelona ka “bllokuar” talentin Ansu...

Dialogu Kosovë – Serbi do të vazhdojë të hënën

Përfaqësuesi special për dialogun Prishtinë-Beograd, Mirosllav Lajçak, paralajmëroi për të hënën raund të ri bisedimesh në nivel...

Zaev takon Ambasadaorin holandez Jan Kop

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, sot u takua me Dirk Jan...
- Advertisement -

Hidhet gurthemel për ndërtimin e sallës së sportit në fshatin Garanë të Kërçovës.

Salla do të jetë 1000 metra katrorë dhe do të kap vlerën prej 24 milionë denarë, mjetet janë siguruar nga Banka për Zhvillimin e Këshillit të Evropës dhe Qeveria e Maqedonisë së Veriut.

- Advertisement -

Projekti do të përfundojë në afat prej 9 muajsh tha ministri Arsimit dhe Shkencës Arbër Ademi.

“Po vendosim gurthemelin për ndërtimin e nje salle të re moderne, në përputhje me të gjitha standardet sportive në funksion të shkollës dhe nxënësve të kësaj shkolle. Kjo sallë sportive kap vlerën e 24 milion denarëve dhe afati për përfundimin e saj është 7 deri në 9 muaj nga dita e vënies së gurthemelit” tha Ademi./TV21

- Advertisement -

Ansu Fati nënshkruan kontratë të re me Barcelonën

Ansu Fati nënshkroi kontratë të re me Barcelonën. Barcelona ka “bllokuar” talentin Ansu Fati, ku e ka shpërblyer...

Dialogu Kosovë – Serbi do të vazhdojë të hënën

Përfaqësuesi special për dialogun Prishtinë-Beograd, Mirosllav Lajçak, paralajmëroi për të hënën raund të ri bisedimesh në nivel ekspertësh, më 28 shtator.

Zaev takon Ambasadaorin holandez Jan Kop

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, sot u takua me Dirk Jan Kop, ambasador i Mbretërisë së...

Micotakis: Dilema është vetëmbrojtje ose karantinë

Dilemën vetëmbrojte ose karantinë e shtroi kryeministri grek Kirjakos Micotakis në fjalimin e tij të ri televiziv për qytetarët mbi situatën e...

Pasqyrë ditore e gjendjes me Covid-19 në botë

Sipas të dhënave më të reja, në botë me koronavirusin e ri deri më tani janë infektuar 32.209.019 persona. Prej tyre vdiqën...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -