Array

Rusia reagon ndaj deklaratës së Ramës

Must Read

Filipçe: Nuk ka ndryshim në vendimi për kërkesën e nënave

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipce, sot gjatë vizitës në Spitalin special për gjinekologji dhe akusheri “Nëna Terezë”...

Nuredini: 75% e gazifikimit primar është ndërtuar në perëndim të vendit dhe 90-95% në jug

Rrjeti sekondar dhe terciar për gazifikimin e vendit do të vazhdojë pas zgjidhjes së problemit me GAMA,...

Jankulloska: Nuk ka nevojë për spektakël, unë jam në shtëpi, nuk shkoj askund

Ish-Ministrja e Punëve të Brendshme Gordana Jankulloska, për të cilën dje Gjykata e lartë  vendosi se ankesa...
- Advertisement -

Ministria e Jashtme e  Rusisë ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama për bashkimin e Shqipërisë me Kosovën “përmes BE-së ose në mënyrën klasike”.

“Moska i ka ndjekur me vëmendje deklaratat e kryeministrit Edi Rama më 4 prill për mundësinë e bashkimit të shqiptarëve në kuptimin klasik të fjalës, nëse nuk përshpejtohet integrimi në BE,”thuhet në deklaratë.

- Advertisement -

“Ne supozojmë se nuk ka rëndësi se cilat kanë qenë konsideratat apo motivet pas fjalëve të Ramës, por përsëritja e retorikës pan- shqiptare ka pak gjasa që të kontribuojë për të ruajtur klimën e stabilitetit dhe fqinjësisë së mirë në rajonin e Ballkanit, që është jetike për Rusinë dhe të tjera vende europiane,” thekson deklarata.

- Advertisement -

Filipçe: Nuk ka ndryshim në vendimi për kërkesën e nënave

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipce, sot gjatë vizitës në Spitalin special për gjinekologji dhe akusheri “Nëna Terezë” në Komunën e Çairit, edhe...

Nuredini: 75% e gazifikimit primar është ndërtuar në perëndim të vendit dhe 90-95% në jug

Rrjeti sekondar dhe terciar për gazifikimin e vendit do të vazhdojë pas zgjidhjes së problemit me GAMA, informoi sot Ministri i Mjedisit...

Jankulloska: Nuk ka nevojë për spektakël, unë jam në shtëpi, nuk shkoj askund

Ish-Ministrja e Punëve të Brendshme Gordana Jankulloska, për të cilën dje Gjykata e lartë  vendosi se ankesa ishte refuzuar, dhe se ajo...

SHBA dërgon përforcime në Siri pas përplasjeve me forcat ruse

Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë shtuar praninë ushtarake në pjesën verilindore të Sirisë pas një numër përleshjesh me forcat ruse...

623 gjoba për mosmbajtjen e maskës

Në territorin e vendit gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 623 gjoba për mosmbajtjen e maskës. Ministria...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -