Rusi, 10 mijë e 161 viktima nga koronavirusi

TË FUNDIT

Në Rusi, numri i personave që kanë vdekur si pasojë e koronavirusit ka shkuar në 10 mijë e 161, raportuan sot zyrtarët shëndetësor.

Ata njoftuan se në 24 orët e fundit u regjistruan 6 mijë e 736 raste të reja dhe 134 viktima.

Kryeqyteti i Rusisë, Moska është goditur më së shumti nga koronavirusi./21Media

MARKETING I PAGUAR POLITIK