Array

RTK anulon debatin për protestën e nesërme

Must Read

ASH-AAA karton të kuq për zëvendësministrat? Abazi: S’kanë legjitimitet, do të punojnë vetëm për interesat partiake

Zëvendësministrat e rinj të propozuar nga Qeveria, nuk do të sjellin asnjë risi, por vetëm do të...

Bytyqi kundër Grubit dhe Zaevit, “Paratë publike nuk duhet të ndahen sipas përkatësisë etnike”

https://youtu.be/QVHD2o-kb-0 Propozimi i zëvendëskryeministrit të parë, Artan Grubi që të subvencionohen kompanitë...

Profesionet të ndryshme nga obligimet?! Zëvendësministrat të martën para deputetëve

https://youtu.be/KaiRwPjWwFY Në vend që të kenë fundjavë të lirë, deputetët do të...
- Advertisement -

Televizioni publik ka anuluar një debat që ishte i paraparë të zhvillohej sonte për protestën e së shtunës.

“Menaxhmenti i RTK-së sonte ka anuluar një debat ku isha i ftuar vetëm ngase në të planifikohej të debatohej për protestën”, ka shkruar deputeti Ilir Deda, përcjell KTV.

- Advertisement -

Edhe shefja e grupit parlamentar të AAK-së, Donika Kadaj-Bujupi ka qenë e ftuar në këtë emision.

“RTK do të duhej të ishte e publikut, rrjedhimisht vendimi për anulimin e emisionit, ku isha e ftuar për të diskutuar rreth protestës së nesërme, për teke të bashkëpunëtorëve të SHIK-ut, është argumenti më i mirë përse duhet të protestohet për ç’kapjen e shtetit e në veçanti të televizionit publik”, ka shkruar shefja e deputetëve të AAK-së.

- Advertisement -

Në vend të emisionit “Debat” të Ridvan Berishë, RTK ka transmetuar një emision special për transmetuesin publik.

- Advertisement -

ASH-AAA karton të kuq për zëvendësministrat? Abazi: S’kanë legjitimitet, do të punojnë vetëm për interesat partiake

Zëvendësministrat e rinj të propozuar nga Qeveria, nuk do të sjellin asnjë risi, por vetëm do të punojnë për interesat e tyre...

Bytyqi kundër Grubit dhe Zaevit, “Paratë publike nuk duhet të ndahen sipas përkatësisë etnike”

https://youtu.be/QVHD2o-kb-0 Propozimi i zëvendëskryeministrit të parë, Artan Grubi që të subvencionohen kompanitë private të cilat do të...

Profesionet të ndryshme nga obligimet?! Zëvendësministrat të martën para deputetëve

https://youtu.be/KaiRwPjWwFY Në vend që të kenë fundjavë të lirë, deputetët do të duhet t’i lexojnë biografitë dhe...

MPB “ruan” ish-ministren Jankullovska, Gruevski në Budapest, bashkëpunëtorët e tij më të afërt në burg

https://youtu.be/I-GFz2nm33w Përditshmëri e banorëve të rrugës “Dimçe Mirçev” numër 20, janë makinat policore, sepse vetëm 10 metra...

Jo të gjitha shkollat kanë kompjuterë dhe internet

https://youtu.be/l-Cg1Gf5xHo Ministria e Arsimit dhe Shkencës po informon drejtorët e shkollave fillore dhe të mesme për llojin...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -