Rreth 660 mijë persona të vdekur në botë nga Covid-19, mbi 10 milionë të shëruar

Must Read

Dhanë shporetin, morën kondicionerë, 4060 aplikime për subvencion për inverterë

https://youtu.be/pJg-4TXQHvU Dhjetëra shporetë u mblodhën në oborrin e shkollës së mesme të...

Qeveria kërkon heqjen e Portës “Maqedonia”, njëjtë pritet të hiqet edhe monumenti për Nënë Terezën dhe anijet në Vardar

https://youtu.be/HI8JrHp5iUU “Kjo është Porta “Maqedonia” në qendër të Shkupit. U ndërtua në...

Ushqehet nga bagëtitë që ka, i vetëm e me kushte të rënda, pa rrymë e pa ujë

https://youtu.be/kHrOl_DFdGw Ky është Grujiq Borçe.Jeton në lagjen Përzhinë të Shkupit. I ka...
- Advertisement -

Gati 16 milionë e 700 mijë ka shkuar numri i personave të infektuar në botë, që nga fillimi i pandemisë. Nga ta shumica apo mbi 10 milionë e 200 mijë janë shëruar deri më tani, teksa rreth 660 mijë kanë vdekur.

Raportohet se rreth 5 milionë e 700 mijë raste mbesin aktive.

- Advertisement -

Shtetet e Bashkuara vazhdojnë të jenë vendi më i prekur në botë nga virusi, me mbi 4.4 milionë persona të prekur e 150 mijë që kanë humbur jetën. Vetëm në 24 orët e fundit në SHBA, u raportuan mbi 60 mijë raste të reja të koronavirusit, e rreth 600 të vdekur.

Presidenti Donald Trump u shfaq për të dytën herë në publik me një maskë dhe tha se Shtetet e Bashkuara po ecin mirë në përpjekjet për zhvillimin e një vaksine, ndërkohë që në Karolinën e Veriut një laborator filloi prodhimin e dozave të një vaksine kandidate.

- Advertisement -

Presidenti vizitoi mjediset e laboratorit pranë qytetit Rali, ku do të fillojë prodhimi i dozave që do të shërbejnë për provat klinike me 30 mijë vullnetarë.

Ministria e Shëndetësisë së Brazilit njoftoi se me 23 mijë raste të reja që janë regjistruar në 24 orët e fundit, ka arritur në 2.443.000 numri i përgjithshëm i rasteve me Covid-19 në vend ndërsa bilanci i viktimave ka shkuar në 87.600.

- Advertisement -

Për shkak të koronavirusit të ri, në 24 orët e fundit në Indi janë shënuar rreth 640 vdekje.

Ministria e Shëndetësisë së Indisë tha se në 24 orët e fundit, në vend janë shënuar 47 mijë raste të reja, duke e rritur në 1.483.000 numrin e rasteve ndërsa me 640 vdekjet e reja në 24 orët e fundit, është rritur në 33.450 numri i viktimave nga COVID-19.

Sipas faqes së internetit “Worldometers”, e cila përpilon të dhënat në lidhje me Covid-19, India radhitet në vendin e tretë në botë për sa i përket numrit të rasteve. /21Media 

- Advertisement -

Dhanë shporetin, morën kondicionerë, 4060 aplikime për subvencion për inverterë

https://youtu.be/pJg-4TXQHvU Dhjetëra shporetë u mblodhën në oborrin e shkollës së mesme të Sarajit. Qytetarët...

Qeveria kërkon heqjen e Portës “Maqedonia”, njëjtë pritet të hiqet edhe monumenti për Nënë Terezën dhe anijet në Vardar

https://youtu.be/HI8JrHp5iUU “Kjo është Porta “Maqedonia” në qendër të Shkupit. U ndërtua në kuadër të projektit “Shkupi 2014”,...

Ushqehet nga bagëtitë që ka, i vetëm e me kushte të rënda, pa rrymë e pa ujë

https://youtu.be/kHrOl_DFdGw Ky është Grujiq Borçe.Jeton në lagjen Përzhinë të Shkupit. I ka shumë qejf kafshët dhe shpezët.E...

Banorët e Butelit kërkojnë poliklinikë, Smilevski: Startojmë vitin e ardhshëm

https://youtu.be/3kiWlhb0ofY Me sirenat dhe bori të veturave në targat e të cilave shkruante poliklinikë, banorët e Butelit...

Katër denarë për një kilogram rrush, vreshtarët të revoltuar, ministri Hoxha qetëson

https://youtu.be/kvM_tDdh0oU Cilësia e dobët e rrushit këtë vit shkaktoi probleme, por edhe përkundër kësaj shteti do të...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -