Array

Rrëfehet Shishani

Must Read

528 shkelje për mosmbajtjen e maskës

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë regjistruar 528 shkelje për mosmbajtjen e maskës.

Fundjavë pa TVSH më 10, 11 dhe 12 tetor

Fundjava e zgjatur, 10, 11 dhe 12 tetor do të jetë fundjava pa TVSH për të gjithë...

Besimi: Realizim më i mirë i investimeve kapitale me konceptin SMART financa

Përmes zbatimit të konceptit të ri SMART financa, do të punohet në përmirësimin e realizimit të shpenzimeve...
- Advertisement -

Në mbledhjen e Komisionit për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrjen e Forcës së Sigurisë së Kosovës, të kryesuar nga zëvendës kryetari i parë i komisionit, Fadil Demaku, raportoi Kryeshefi Ekzekutiv i Inspektoratit Policor të Republikës së Kosovës, Fitim Shishani, lidhur me punën e Inspektoratit për vitin 2014.

Fillimisht Shishani gjatë raportimit të tij ka folur për të arriturat, sfidat dhe reformat në IPK që e kanë karakterizuar këtë institucion gjatë vitit të kaluar.

- Advertisement -

Shishani ka vlerësuar se IPK-ja ka arritur me sukses të trajtojë të gjitha ankesat e pranuara dhe me një efikasitet të lartë t’i përcjellë në Policinë e Kosovës apo Prokurori për trajtim të mëtutjeshëm.

Ai sqaroi se gjatë vitit 2014, 305 punonjës të PK-së kanë qenë subjekt hetimi nga IPK-ja, ndërsa janë ndërmarrë këto masa dhe rekomandime: 20 arrestime dhe 64 rekomandime për suspendime.

- Advertisement -

132 raste janë dërguar me kallëzim penal në Prokurori për të cilat është ngritur aktakuzë ndaj të dyshuarve për 28 kallëzime penale, tha ai.

- Advertisement -

528 shkelje për mosmbajtjen e maskës

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë regjistruar 528 shkelje për mosmbajtjen e maskës. Nga Ministria...

Fundjavë pa TVSH më 10, 11 dhe 12 tetor

Fundjava e zgjatur, 10, 11 dhe 12 tetor do të jetë fundjava pa TVSH për të gjithë qytetarët, njoftoi kryeministri Zoran Zaev....

Besimi: Realizim më i mirë i investimeve kapitale me konceptin SMART financa

Përmes zbatimit të konceptit të ri SMART financa, do të punohet në përmirësimin e realizimit të shpenzimeve kapitale. Këtë, siç informojnë nga...

Në një minierë kineze për shkak të helmimit me monoksid karboni vdesin 16 minatorë

Gjashtëmbëdhjetë persona e humbën jetën si rezultat i helmimit me monoksid karboni në një minierë për thëngjill në Kinën Jugperëndimore, kumtuan autoritetet...

Protesta të reja në Bjellorusi, Tihanovskaja do të inaugurohet në mënyrë simbolike si presidente

 Protesta të reja priten sot përgjatë Bjellorusisë, ku aktivistët iu bëjnë thirrje banorëve që të dalin në rrugë, pas inaugurimit të Aleksandër...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -