RMV, 4 të vdekur, 166 raste të reja me Covid-19

Must Read

MPJ: Deri më tani nuk ka informacione për qytetarë të prekur të RMV-së në Liban

Deri më tani nuk është marrë asnjë informacion për qytetarë të prekur të Republikës së Maqedonisë së...

Spanjë, mbi 300.000 persona të infektuar me Covid-19

Numri i të infektuarve me korona virusin e ri në Spanjë sot e tejkaloi kufirin psikologjik prej...

Kosovë, hapen xhamitë për besimtarët

Xhamitë e Kosovës u hapën sot për besimtarët.  Këtë për portalin rtv21.tv e ka konfirmuar sekretari i...

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1419 testime të realizuara për të dyshuar të prekur me Covid-19 166 persona kanë rezultuar pozitiv me virusin korona.

- Advertisement -

Shkup-47, Kumanovë-17, Dibër-1, Shtip-23, Tetovë-12, Strugë-7, Manastir-1, Ohër-3, Kavadarc-9, Gostivar-15, Gjevgjeli-1, Strumicë-1, Demir Hisar-1, Mkedoniski Brod-10, Vinicë-2, Sveti Nikollë-2, Kërçovë-12 dhe Negotinë-2.

Gjatë 24 orëve të fundit Instituti i Shëndetit Publik ka regjistruar 185 pacient të shëruar nga korona virusi.

- Advertisement -

Shkup-98, Kumanovë-17, Shtip-25, Manastir-8, Gostivar-15, Radovish-2, Probishtip-1, Sveti Nikollë-12, Kërçovë-3 dhe Resnjë-4.

- Advertisement -

Betejën me virusin korona 24 orët e fundit e kanë humbur 4 pacient. Shkup-1, Kërçovë-1, Shtip-1 dhe Manastir-1.

- Advertisement -

Latest News

Spanjë, mbi 300.000 persona të infektuar me Covid-19

Numri i të infektuarve me korona virusin e ri në Spanjë sot e tejkaloi kufirin psikologjik prej 300.000, ndërsa qeveritë rajonale tentojnë...

Kosovë, hapen xhamitë për besimtarët

Xhamitë e Kosovës u hapën sot për besimtarët.  Këtë për portalin rtv21.tv e ka konfirmuar sekretari i BIK-ut, Ahmet Sadriu.

Greqia dërgon ekip shpëtimtarësh në Bejrut

Ekipi shpëtimtar prej 12 zjarrfikësish, me qen shpëtimi dhe dy automjete me pajisje të posaçme, sot nga aeroporti ushtarak në Athinë, me...

Diabi kërkoi ndihmë pas shpërthimit në Bejrut

Kryeministri i Libanit, Hasan Diab në një fjalim të shkurtër televiziv u bëri thirrje të gjitha shteteve dhe miqve të Libanit t’i...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com