Reisi i ri Fetahu ende pa përgjigje pse u shkarkua Sulejman Rexhepi. Thotë se po bëjnë analiza

Must Read

Mbi 200 emigrantë në Lezbos janë të infektuar me virusin korona

Nga 7.064  teste të bëra të refugjatëve dhe emigrantëve gjatë akomodimit të tyre në kapin e ri...

Muriq pozitiv me Covid-19, mund të humbas ndeshjen mes Kosovës dhe RMV-së

Lajmi i fundit i cili erdhi nga klubi italian Lazio ku u konfirmua se sulmuesi kosovar, Vedat...

Zv/kryeministri Dimitrov në vizitën e parë të punës në Bruksel që nga formimi i qeverisë së re

Zëvendëskryeministri për Çështjet Evropiane Nikolla Dimitrov, nesër do të zhvillojë vizitë pune në Bruksel, e cila është...
- Advertisement -

Ushtruesi i detyrës Kryetar i Bashkësisë Fetare Islame të Maqedonisë së Veriut, Shaqir Fetahu, as sot nuk u përgjigj prerë se pse Rijaseti e shkarkoi paraardhësin e tij Sulejman Rexhepi.

Në pyetjet e gazetarëve nëse Rexhepi ka bërë ndonjë shkelje në BFI ose nëse u shkarkua për çështje private-familjare, Fetahu tha se tani për tani po analizojnë gjithçka që është bërë në këtë institucion.

- Advertisement -

“Ne jemi në fazën e analizave administrative, analizave financiare, analizave të organizimit të jetës fetare dhe momentalisht nuk jemi nga ata që mund të flasim pa argumente. Ne do të jemi opsion i argumentit, jo opsion i bisedave të rrugëve dhe opsion i bisedave shpifëse” tha Fetahu.

Premtoi se do të formojnë një BFI që do të jetë e shëndoshë, e suksesshme dhe bartëse e vërtetë në prezantimin e jetës fetare në Maqedoninë e Veriut. Ushtruesi i detyrës së Reisit po ashtu premtoi transparencë para opinionit për punën e BFI-së.

- Advertisement -

Sa u përket zgjedhjeve në BFI për të zgjedhur drejtuesin e ri, Fetahu tha se për këtë do të vendosë Rijaseti./TV21

Konferencë e reisit Shaqir Fetahu

Gepostet von TV21 am Dienstag, 16. Juni 2020
- Advertisement -
  • Tags
  • 3

Mbi 200 emigrantë në Lezbos janë të infektuar me virusin korona

Nga 7.064  teste të bëra të refugjatëve dhe emigrantëve gjatë akomodimit të tyre në kapin e ri të përkohshëm Kara Tepe në...

Muriq pozitiv me Covid-19, mund të humbas ndeshjen mes Kosovës dhe RMV-së

Lajmi i fundit i cili erdhi nga klubi italian Lazio ku u konfirmua se sulmuesi kosovar, Vedat Muriqi ka rezultuar pozitiv me...

Zv/kryeministri Dimitrov në vizitën e parë të punës në Bruksel që nga formimi i qeverisë së re

Zëvendëskryeministri për Çështjet Evropiane Nikolla Dimitrov, nesër do të zhvillojë vizitë pune në Bruksel, e cila është edhe vizita e parë në...

MAPAS: Skadon afati për dorëzimin e Deklaratës për anëtarët me stazh të privilegjuar

Agjencia për mbikëqyrje të financimit kapital të sigurimit pensional (MAPAS),informon publikun е gjerë se skadon afati për dorëzimin e Deklaratës për vazhdimin...

Osmani: Edhe Bullgaria ka interes rajonal për tu integruar në BE

Shefi i Diplomacisë Bujar Osmani sot deklaroi se është optimist  që Komisioni  i përbashkët maqedono-bullgar për çështje arsimore dhe historike do të...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -