Regjistrohen 50 pacientë të shëruar nga Covid-19, 22 raste të reja dhe dy viktima

Must Read

Nga e enjtja në Kosovë 16 orë lëvizje, si dhe do të hapen xhamitë dhe kishat

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka bërë të ditur se nga e enjtja qytetarët e Kosovës do...

Ora policore në Tetovë! Në qendër respektohet, në lagjet përreth pjesërisht

https://youtu.be/M8vcMcXXQJ8 Ora policore në Tetovë respektohet vetëm në qendër të qytetit, ndërsa në lagjet përreth mund të shihen qytetarë të...

VMRO-DPMNE: Vendimi i Ramës shuplakë për Zaevin dhe Spasovskin, qeveria e Zaevit e paaftë

Vendimi i Edi Ramës për hapjen e kufijve vetëm për një pjesë të qytetarëve të cilët janë me prejardhje...

Ministria e Shëndetësisë informon se në Institutin për Shëndet Publik janë regjistruar 50 pacientë të shëruar, edhe atë, 16 nga Shkupi, 10 nga Kumanova, 6 nga Prilepi, 15 nga Tetova, 1 nga Velesi, Kriva Pallanka dhe Vallandova.

Ndërsa gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë edhe 2 pacientë. Në spitalin “8 shtatori” në moshën 78 vjeçare ka ndërruar jetë një pacient nga Shkupi, i cili ishte pranuar në spital me 7 maj. Në të njëjtin spital jetë ka ndërruar edhe një 77 vjeçar nga Tetova i cili është shtruar në spital me 14 maj.

Ministria e Shëndetësisë informon se gjatë 24 orëve janë regjistruar 22 raste të reja me Covid-19 nga gjithsej 533 teste të realizuara. Sipas qyteteve ku janë regjistruar rastet e reja janë: 8 në Shkup, 4 në Veles, 3 në Tetovë, nga 2 në Shtip dhe Prilep dhe nga 1 në Strugë, Sveti Nikollë dhe Gostivar.

Nga numri i përgjithshëm i testeve të bëra 203 janë nga skriningu nëpër çerdhe në Veles dhe Shkup  dhe të gjitha testet kanë rezultuar negativ.

Numri i përgjithshëm i të infektuarve në vendin tonë me Covid-19 shkon në 1839, numri i të shëruarve ka arritur në 1351 janë shëruar,  106 kanë humbur betejën me virusin. Për momentin në vendin tonë ka 382 raste aktive me Covid-19./TV21

  • Tags
  • 1
- Advertisement -

Latest News

Ora policore në Tetovë! Në qendër respektohet, në lagjet përreth pjesërisht

https://youtu.be/M8vcMcXXQJ8 Ora policore në Tetovë respektohet vetëm në qendër të qytetit, ndërsa në lagjet përreth mund të shihen qytetarë të cilët lëvizin në rrugë, por...

VMRO-DPMNE: Vendimi i Ramës shuplakë për Zaevin dhe Spasovskin, qeveria e Zaevit e paaftë

Vendimi i Edi Ramës për hapjen e kufijve vetëm për një pjesë të qytetarëve të cilët janë me prejardhje shqiptare është edhe një shuplakë...

Afganistani ka liruar 100 talebanë të burgosur pas armëpushimit

Rreth 100 talebanë të burgosur janë liruar nga burgu ushtarak në Afganistan, si pjesë e përgjigjes së Qeverisë së armëpushimit befasues, të propozuar nga...

Testi më i shpejtë për Covid–19 i gatshëm në mes të qershorit

Testi i shpejtë i pështymës Covid-19 që jep rezultate brenda një ore, do të jetë i disponueshëm në Evropë në mes të qershorit. Ka...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -