Rama dhe Veliaj urojnë formimin e Qeverisë së RMV-së!

Must Read

Rama e fshiu shkrimin për Leshnicën, thotë u gabua fotografia

Në profilin e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama nuk qëndron më fotografia e Leshnicës së Malit Sharr...

Pasqyrë ditore për gjendjen me Covid-19 në botë

Sipas të dhënave më të reja, në botë me koronavirusin e ri deri tani janë infektuar 33,683,835...

Ku ngecin punët për ndërtimin e poliklinikës në Butel?

Kryetari i Komunës së Butelit, Velimir Smilevski, në emisionin "10Minuta" në TV21, tha se për ndërtimin e...
- Advertisement -

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dhe Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj nëpërmjet Twitter kanë uruar formimin e Qeverisë së Maqedonisë së Veriut.

Kryeministri Rama në Twitter shkruan:  “Ditë e shënuar për shqiptarët e Maqedonisë së Veriut,që falë marrëveshjes me fituesin e zgjedhjeve,Zoran Zajev,marrin një peshë të re në jetën politike të vendit fqinj

- Advertisement -

Urime të gjithëve,veçanërisht Ali Ahmetit, që me urtësinë e lidershipit të tij në vite ka bërë kaq shumë”.

Edhe Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj në Twitter duke ka uruar shiptarët e Maqedonisë së Veriut.

- Advertisement -

“Urime shqiptareve te Maqedonise se Veriut – bashkimi ben fuqine!

Arritje unike dhe KM shqiptar, qofte dhe per 100 dite si fillim, çdo progres nis me një hap të parë!

- Advertisement -

Historike: Shqiptarët e Maqedonisë do të bëhen edhe me Kryeministër”, shkruan kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj./TV21

- Advertisement -

Rama e fshiu shkrimin për Leshnicën, thotë u gabua fotografia

Në profilin e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama nuk qëndron më fotografia e Leshnicës së Malit Sharr ku ai e paraqiti si...

Pasqyrë ditore për gjendjen me Covid-19 në botë

Sipas të dhënave më të reja, në botë me koronavirusin e ri deri tani janë infektuar 33,683,835 persona. Nga pasojat nga Kovid-19...

Ku ngecin punët për ndërtimin e poliklinikës në Butel?

Kryetari i Komunës së Butelit, Velimir Smilevski, në emisionin "10Minuta" në TV21, tha se për ndërtimin e poliklinikës punët kanë ngecur në...

Kërçovë, mësimi online do të bojkotohet, Carovska: Bojkoti nuk na sjell të mira

Këshillat e prindërve në shkollat e Kërçovës kanë vendosur të bojkotojnë mësimin online. Prindërit janë ngritur në këmbë pas...

1 vit nga premtimi për shkollën në Idrizovë, Georgievski dhe Carovska bashkë, por të pakoordinuar

https://youtu.be/eZaNbYhFj8g Entuziazëm, shpresë. Kështu u ndien banorët e lagjes Idrizovë një vit më parë,...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -