Qyteti i Shkupit: 2.249 aplikime online për subvencione për blerjen e inverterëve

Must Read

Nuredini: 75% e gazifikimit primar është ndërtuar në perëndim të vendit dhe 90-95% në jug

Rrjeti sekondar dhe terciar për gazifikimin e vendit do të vazhdojë pas zgjidhjes së problemit me GAMA,...

Jankulloska: Nuk ka nevojë për spektakël, unë jam në shtëpi, nuk shkoj askund

Ish-Ministrja e Punëve të Brendshme Gordana Jankulloska, për të cilën dje Gjykata e lartë  vendosi se ankesa...

SHBA dërgon përforcime në Siri pas përplasjeve me forcat ruse

Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë shtuar praninë ushtarake në pjesën verilindore të Sirisë pas një...
- Advertisement -

Nga fillimi i hapjes së shpalljes publike për subvencione për inverterë janë parashtruar 2.249 aplikime, ndërsa mbeten mjete edhe për rreth 3.000 kërkesa, informon qyteti i Shkupit.

Qyteti i Shkupit i përkujton qytetarët nga të gjitha komunat e Shkupit se në vijim është shpallja publike për ndarjen e subvencioneve për pajisje të kondicionerëve, për të cilët  qytetarët mund të aplikojnë online.

- Advertisement -

Shpallja publike i përfshin qytetarët që kanë blerë inverterë nga 1 janari i vitit 2020, deri në përfundimin e shpalljes publike më 30 nëntor të vitit 2020 apo deri në ditën e harxhimit të mjeteve.

Nga Qyteti i Shkupit përkujtuan se qytetarëve do t’u ndahen kompensim i plotë i shpenzimeve për blerjen e kondicionerëve, por jo më e madhe se 62.000 denarë në vlerën neto.

- Advertisement -

Të gjitha informacionet për shpalljen publike, si dhe formularët për paraqitje elektronike do mund t’i gjeni në likun vijues: https://www.surveymonkey.com/r/gradskopje-inverter2020.

- Advertisement -

Nuredini: 75% e gazifikimit primar është ndërtuar në perëndim të vendit dhe 90-95% në jug

Rrjeti sekondar dhe terciar për gazifikimin e vendit do të vazhdojë pas zgjidhjes së problemit me GAMA, informoi sot Ministri i Mjedisit...

Jankulloska: Nuk ka nevojë për spektakël, unë jam në shtëpi, nuk shkoj askund

Ish-Ministrja e Punëve të Brendshme Gordana Jankulloska, për të cilën dje Gjykata e lartë  vendosi se ankesa ishte refuzuar, dhe se ajo...

SHBA dërgon përforcime në Siri pas përplasjeve me forcat ruse

Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë shtuar praninë ushtarake në pjesën verilindore të Sirisë pas një numër përleshjesh me forcat ruse...

623 gjoba për mosmbajtjen e maskës

Në territorin e vendit gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 623 gjoba për mosmbajtjen e maskës. Ministria...

Grubi, Filipçe dhe Nuredini për vizitë në spitalin e Gjinekologjisë në Çair

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie midis Bashkësive Artan Grubi dhe ministrat e Shëndetësisë dhe të Mjedisit Jetësor...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -