Qeveria nuk rrënoi para QT “Mavrovasja”, por ndihmoi Komunën e Çairit – tha Zaev

Must Read

Pa rrymë elektrike nesër do të jenë disa pjesë të komunave Studeniçan dhe Gjorçe Petrov

Pa rrymë elektrike nesër do të jenë disa pjesë të komunave Studeniçan dhe Gjorçe Petrov.

Shpresa të reja për revitalizimin e Treskës, Këshilli i Komunës së Sarajit pritet që nesër ta miratojë planin urbanistik

https://youtu.be/BMWSFV9a2Aw “Kaloi edhe kjo verë, ndërsa Liqeni i Treskës mbetet ashtu siç...

90% e zanateve drejt zhdukjes, i pret historia! Miçoja, prodhuesi i fundit i litarit në Kërçovë

https://youtu.be/FmY5GAjlsgc Zanati për prodhimin e litarit me dorë, si duket do të...
- Advertisement -

“Qeveria nuk rrënoi para QT “Mavrovasja”, por ndihmoi komunën e Çairit, e cila po rrënonte”, kështu deklaroi Kryeministri Zoran Zaev kur u pyet nga gazetarët nëse Qeveria do të vazhdojë me rrënimin e ndërtimeve joilegale.

“Qeveria nuk rrënoi para QT “Mavrovasja”, por ndihmoi komunën e Çairit, e cila po rrënonte, sepse dështuan procedurat për zgjedhjen e kontraktuesit, ne u ofruam të ndihmojmë”, deklaroi sot kryeministri Zoran Zaev.

- Advertisement -

Zaev pret që procedurat të vazhdojnë dhe komunat të veprojnë.  

 “Për të gjitha komunat e tjera, pres që procedurat të vazhdojnë dhe komunat vetë të veprojnë. Dihet se kur shteti mund të ndihmojë komunat. Kur shohim se ata kanë bërë gjithçka në kompetencën e tyre dhe nuk kanë mundësi ta bëjnë këtë”, tha kryeministri Zoran Zaev. 

- Advertisement -

Pa rrymë elektrike nesër do të jenë disa pjesë të komunave Studeniçan dhe Gjorçe Petrov

Pa rrymë elektrike nesër do të jenë disa pjesë të komunave Studeniçan dhe Gjorçe Petrov. Siç informoi QRMK pas...

Shpresa të reja për revitalizimin e Treskës, Këshilli i Komunës së Sarajit pritet që nesër ta miratojë planin urbanistik

https://youtu.be/BMWSFV9a2Aw “Kaloi edhe kjo verë, ndërsa Liqeni i Treskës mbetet ashtu siç ka qenë! I pa rregulluar...

90% e zanateve drejt zhdukjes, i pret historia! Miçoja, prodhuesi i fundit i litarit në Kërçovë

https://youtu.be/FmY5GAjlsgc Zanati për prodhimin e litarit me dorë, si duket do të mbetet vetëm si kujtim për...

Tateshi i epërm dhe i poshtëm prej vitesh pa ujë, banorët të zhgënjyer: Më keq po bëhet e më mirë jo

https://youtu.be/6KmQBe15LBU Fshatrat Tatesh i Epërm dhe i Poshtëm të Strugës edhe këtë sezon veror e kaluan pa...

Kosovë, 3 viktima dhe 47 raste të reja me Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 525...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -