Qeveria i propozon Presidentit 8 ditë shtesë të gjendjes së jashtëzakonshme

TË FUNDIT

Tetovë, me fishekzjarre festojnë 108 vjetorin e pavarësisë së Shqipërisë

Në sheshin Iliria në Tetovë me fishekzjarre po festohet 108 vjetori i pavarësisë së Shqipërisë.

41 viktima dhe 1022 të infektuar me Covid-19 në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë, bëri të ditur se gjatë 24 orëve të fundit nga 3127 testime të realizuara,...

Black Friday, turma me qytetarë për të blerë! Filipçe: Duhet të jeni të durueshëm

https://youtu.be/nbNvO7FY5U0 Turma të mëdha vërshuan qendrat tregtare të Shkupit ditën e djeshme....

Dita e tretë e protestave të VMRO-DPMNE-së! Mickoski: Këtë fundjavë në Sofje copëtohet identiteti

https://youtu.be/XC1qXQ8Ckcw Zoran Zaev është duke përgatitur një dështim kombëtarë, por nga secili...

Jeton e vetme në një dhomë konvikti! E përmalluar për fëmijët kërkon ndihmë

https://youtu.be/4QLTvlEr72E Kjo është Zana Kuqi nga Tetova. Ajo jeton...

Qeveria e Maqedonisë së Veriut në seancën e 67 vendosi që t’i propozojë Presidentit të shtetit Stevo Penadrovski shpallje të gjendjes së jashtëzakonshme për 8 ditë, nga 15 qershori deri më 22 qershor.

Në njoftimin e qeverisë shkruhet se propozimi bëhet për shkak të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare , me masa për mbojtjen e shëndetit publik në kohë pandemie./TV21

TË NGJAJSHME