Putin dhe Makron kanë bërë thirrje për ndërprerje të përleshjeve në Nagorno-Karabah

Must Read

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti të premten do të vizitojë Maqedoninë

Kryeminsitri i Kosovës, Avdullah Hoti të premten do ta vizitojë Maqedoninë e Veriut. Këtë e bëri të...

Bislimi: Bullgaria gjithnjë ka qenë në anën e gabuar të historisë

Historiani Muzafer Bislimi në Click Plus në TV21, tha se Bullgaria gjithmon ka qenë në anën e...

Ratkoceri: Bullgaria nuk do të kërkojë ndryshime Kushtetuese!

Nga pala bullgare nuk është bërë presion për ndryshime Kushtetuese – tha Arben Ratkoceri në Click Plus...

Presidentët e Rusisë dhe Francës, Vladimir Putin dhe Emanuel Makron, biseduan për përshkallëzimin e konfliktit në rajonin e diskutueshëm Nagorno-Karabah dhe u bënë thirrje palëve ndërluftuese të përmbahen nga dhuna sa më shumë që të jetë e mundur dhe t’i ndërpresin armiqësitë sa më shpejt të jetë e mundur, kumtoi Kremlini.

Në një bisedë të iniciuar nga Franca, liderët e diskutuan në detaje përkeqësimin e situatës në zonën e konfliktit në Nagorno-Karabah. Është shprehur shqetësim serioz për shkak të operacioneve të vazhdueshme luftarake”, thuhet në kumtesë.

- Advertisement -

“Putini dhe Macron u kanë bërë thirrje palëve ndërluftuese të zbatojnë një armëpushim të menjëhershëm dhe të plotë, t’i ulin tensionet dhe të tregojnë përmbajtje maksimale”, kumtoi Kremlini.

Ata ranë dakord se nuk ka asnjë alternativë për zgjidhjen e krizës me mjete politike dhe diplomatike./MIA

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti të premten do të vizitojë Maqedoninë

Kryeminsitri i Kosovës, Avdullah Hoti të premten do ta vizitojë Maqedoninë e Veriut. Këtë e bëri të ditur zëvendëskryeministri i parë dhe...

Bislimi: Bullgaria gjithnjë ka qenë në anën e gabuar të historisë

Historiani Muzafer Bislimi në Click Plus në TV21, tha se Bullgaria gjithmon ka qenë në anën e gabuar të historisë.

Ratkoceri: Bullgaria nuk do të kërkojë ndryshime Kushtetuese!

Nga pala bullgare nuk është bërë presion për ndryshime Kushtetuese – tha Arben Ratkoceri në Click Plus në TV21.

Në komisionin maqedono-bullgar të ketë edhe shqiptarë – tha Ratkoceri në Click Plus

Gazetari Arben Ratkoceri nëpërmjet emsionit Click Plus sugjeroi që në komisionin maqedono-bullgar të ketë edhe shqiptarë. https://www.facebook.com/tv21hd/videos/3307059782663361

Llalla: Hapja e çështjes Shkup-Sofje nuk është e drejtë, Bullgaria do të dështojë në këtë gjë!

Historiani Arben Llalla në Click Plus në TV21, thotë se nuk është e drejtë hapja e çështjes mes Maqedonisë së Veriut dhe...

More Articles Like This