Protestë në Tiranë në mbrojtje të teatrit, mbështetur nga opozita e bashkuar

Must Read

Ohri i stërmbushur me turistë! Mund të jetë një vatër e re e koronavirusit

https://youtu.be/4fXK1Ea2SX0 Pa zhurmë e pa trafik, Shkupin e lam në orë policore...

Tetova në karantinë me 12 raste të reja! Bujqit punojnë në ara por s’dinë a mund t’i shesin produktet

https://youtu.be/aTDMQbY_a8U Në qytetin e Tetovës deri më tani ka 12 raste të...

180 raste të reja dhe 2 viktima nga Covid-19! Filipçe: Vala e të infektuarve do të qëndrojë shumë shkurt

https://youtu.be/08d-Th_C48s 180 raste të reja me Covid-19 janë regjistruar gjatë 24 orëve...
- Advertisement -

Artistët do t’i rikthehen protestave sërish sot në orën 16:30. Lajmin e bëri të ditur, regjisori Robert Budina, i cili siguroi qeverinë që betejën me ta do të kenë shumë të vështirë.

“Betejën me ne pushteti do ta ketë të vështirë dhe policët prapa nesh do të rraskapiten, sepse kështu do të ndodhë. Ne do rrimë këtu edhe për të drejtat e tyre. Unë ju falënderoj për këtë mbështetje të jashtëzakonshme, që do ishte dhjetëfish, por nuk po i lënë njerëzit. Po bëjnë çfarë është e mundur që t’i lodhin. Shembja e Teatrit Kombëtar ishte një tentativë për t’ju treguar ju qytetarisë shqiptare që jeni të dështuar, por një gazetar i njohur nga një media ndërkombëtare me tha: Tentuan t’ju shembin muret me idenë që do shembin simbolin, por e zmadhuan shumë atë simbol, do tu kthehet në bumerang”, tha ai.

Protesta ka marrë mbështetje edhe nga opozita e bashkuar e udhëhequr nga Lulzim Basha i PD-së si dhe LSI-ja nga Monika Kryemadhi.

  • Tags
  • 4
- Advertisement -

Latest News

Tetova në karantinë me 12 raste të reja! Bujqit punojnë në ara por s’dinë a mund t’i shesin produktet

https://youtu.be/aTDMQbY_a8U Në qytetin e Tetovës deri më tani ka 12 raste të reja me Covid 19 nga...

180 raste të reja dhe 2 viktima nga Covid-19! Filipçe: Vala e të infektuarve do të qëndrojë shumë shkurt

https://youtu.be/08d-Th_C48s 180 raste të reja me Covid-19 janë regjistruar gjatë 24 orëve të fundit në vend. 3...

Hoti ia tregon prioritetet e Qeverisë ambasadorit amerikan

Kryeministri Avdullah Hoti priti sot në një takim njoftues ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip S. Kosnett.

BDI kërkon Kryeministër shqiptar! Zaev: Nëse ky është kusht, BDI nuk do të jetë pjesë e Qeverisë së ardhshme

https://youtu.be/Q6Cd0f9ILvc Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, në 18 vjetorin e partisë ka përcaktuar synimin...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -