Array

Prindërit gëzohen që po fillon mësimi

Must Read

Kompletohet kabineti qeveritar – Me 62 vota “pro” dhe 44 “kundër” votohen zvëvendësministrat

Me 62 vota "pro" dhe 44 "Kundër" në Kuvend u votuan dhe zëvendëministrat me çka u kompletua...

Hoda: Të dalësh në zgjedhje me BDI-në, është si të garosh me dhelprën

Analisti politik, Besim Hoda në emisionin Click Plus në TV21, deklaroi se të dalësh në zgjedhje me...
- Advertisement -

Këshilli i Prindërve të Kosovës përshëndetë ftesën e Ministrisë së Arsimit për mbajtjen e mësimit, përkundër paralajmërimit të SBASHK-ut për grevën e paraparë për ditën e nesërme, kurse nga SBASHK-u kërkon që në këtë kohë mjaftë specifike për nxënësit, të marrin vendimin e tyre jo të lehtë për prolongim të grevave në mënyrë që mësimi të zhvillohet normalisht.

“Po ashtu edhe njëherë i bëjmë apel edhe MASHT-it , që obligimet që kanë ndaj mësimdhënësve ti përmbushin në mënyrë që mos të vie deri te ndërprerja e mësimit. Mësimdhënësit edhe në kohërat më të vështira kanë dëshmuar përkushtimin e tyre, moral, intelektual dhe patriotik dhe kanë punuar në kushte dhe rrethana më të rënda andaj ne Këshilli i prindërve kërkojmë edhe një herë një veprim të matur dhe të guximshëm të mësimdhënësve në mënyrë që mësimi edhe këtë fundvit të përfundon sipas plan-programit të paraparë”, thotë ky Këshill.

- Advertisement -

Kompletohet kabineti qeveritar – Me 62 vota “pro” dhe 44 “kundër” votohen zvëvendësministrat

Me 62 vota "pro" dhe 44 "Kundër" në Kuvend u votuan dhe zëvendëministrat me çka u kompletua Qeveria e re.

Selmani: Të papranueshme ankesat e opozitës për vjedhje votash, duhet t’a mbronin votën! Po demotivoni votuesin!

"Ça të bëjmë ne na i vjedhin votat. Këtë argument unë nuk e pranoj. Z. Zejdi nëse unë...

Hoda: Të dalësh në zgjedhje me BDI-në, është si të garosh me dhelprën

Analisti politik, Besim Hoda në emisionin Click Plus në TV21, deklaroi se të dalësh në zgjedhje me BDI-në, është e njëjtë si...

Qeveria nuk është legjitime, prandaj nuk e përkrahim, thotë deputeti i koalicionit ASH-AAA Skender Rexhepi

Deputeti i koalicionit ASH-AAA, Skender Rexhepi i ftuar në emisionin Click Plus në TV21, thotë se Qeveria nuk është legjitime dhe prandaj...

Tottenham zbarkoi në Shkup, Gjoka: Nuk është e lehtë të përgatisish ekipin për një ndeshje me nivel të lartë

Trajneri Zhoze Murinjo së bashku me ekipin e tij arriti në Shkup. Shkëndija e Tetovës nesër në kuader të Europa Ligës do...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -