Presidenti kinez iu përgjigj kryetarit të Nderit të Bordit të Drejtorëve të “Starbucks” duke e nxitur atë për rrjetin amerikan të kafeneve

TË FUNDIT

Përdorimet e niseshtes së misrit jashtë kuzhinës

Niseshteja e misrit mund të jetë një ndër përbërësit kryesorë të kuzhinës suaj, por ajo që nuk dinit është...

Zejdi apel kryeministrit, të lirohen të pafajshmit në burgje. Ademi i thotë se po bën politikë

Skender Rexhepi nga koalicioni ASH-AAA, nëpërmjet emisioni Click Plus i bëri apel kryeministrit Zaev që të lirohen të pafajshmit...

Zejdi: Në protestën për Monstrën policisë i mungonin vetëm tanket

Skender Rexhepi nga koalicioni ASH-AAA nëpërmjet Click Plus komentoi edhe protestat e së premtes për rastin “Monstra”. Rexhepi tha...

Zejdi: Me votëbesimin e sotëm të Qeverisë, Zaev-Ahmeti dëshmuan se kanë kompleks për shumicën jostabile!

Pak para votimit të votëbesimit të Qeverisë, opozita braktis Kuvendin. Skender Rexhepi nga koalicioni ASH-AAA, në Click Plus, tha...

Shumica parlamentare është stabile – thotë në Click Plus deputeti Arbër Ademi

Deputeti i BDI-së, Arbër Ademi në Click Plus, komentoi edhe votëbesimin e Qeverisë e cila ishte kërkesë e kryeministrit...

Presidenti Xi Jinping iu përgjigj Howard Schultz, kryetarit të Nderit të Bordit të Drejtorëve të “Starbucks”, duke e nxitur atë dhe rrjetin amerikan të kafeneve “Starbucks” të vazhdojnë të luajnë një rol aktiv në promovimin e bashkëpunimit ekonomik dhe tregtar kino-amerikan dhe zhvillimin e marrëdhënieve dypalëshe. Në përgjigjen e tij, presidenti Xi theksoi se Kina ka filluar një udhëtim të ri për ndërtimin e një vendi modern socialist në një mënyrë të gjithanshme, që do të sigurojë një hapësirë më të gjerë për kompanitë nga e gjithë bota, përfshi Starbucks-in dhe kompani të tjera amerikane në Kinë. Shpresoj që Starbucks të bëjë përpjekje aktive për të promovuar bashkëpunimin ekonomik dhe tregtar Kinë-ShBA dhe zhvillimin e marrëdhënieve dypalëshe.

Më parë, Schultz i dërgoi një letër presidentit Xi Jinping, duke e uruar Kinën për zhvillimin e një shoqërie të pasur nën udhëheqjen e presidentit Xi Jinping dhe duke shprehur respektin e tij për popullin dhe kulturën kineze.

TË NGJAJSHME