Prej sot fillon edicioni i dytë i Art Camp

Must Read

Kontrolle parandaluese falas me rastin e Ditës botërore të zemrës

Në organizim të Institutit të Shëndetit Publik sot do të organizohen disa aktivitete për ngritjen e vetëdijes...

Komunikacioni në rrugët shtetërore po zhvillohet nëpër rrugë të lagështa

GJENDJA:  Komunikacioni në rrugët shtetërore po zhvillohet nëpër rrugë të lagështa. FREKUENTIM: Intensiteti i...

Amy Coney Barrett e nominuar nga Trump për Gjykatën e Lartë

Presidenti amerikan, Donald Trump thuhet se do të nominojë Amy Coney Barrett, një të preferuar të konservatorëve...
- Advertisement -

Prej sot fillon edicioni i dytë i “Art Camp” i cili është nga kolonitë e para artistike ndërkombëtare që mbahet në Komunën e Likovë dhe njëra nga ngjarjet artistike më të rëndësishme dhe me më shumë artistë e vizitorë në këtë komunë.

Nga Art Camp informojnë se në këtë edicion do të marrin pjesë 45 artistë, piktorë, që do pikturojnë për 4 ditë tek pishat e malit në fshatin Sllupçan. Për t’i argëtuar vizitorët do ketë muzikë, Stand up comedy, kinema të vogël në ambient të hapur ku do shfaqen filma të metrazhit shkurtër nga artistë shqiptar, workshop e kështu me radhë.

- Advertisement -

Art Camp do të mbahet për 4 ditë radhazi.

Për shkak të pandemisë me korona virusin, rregullat për pjesëmarrësit dhe vizitoret janë si në vijim:

- Advertisement -

1.Nuk lejohet hyrja pa maskë

2.Dezinfektim i duarve në hyrje të Art Camp

- Advertisement -

3.Respektim i distancës fizike

Disa nga momentet e Art Camp edicioni parë 2019

Art CAMP 2019 – Three Days of Joy

ArtCamp – Three Days of Joy

Gepostet von ART CAMP am Donnerstag, 8. August 2019
- Advertisement -

Kontrolle parandaluese falas me rastin e Ditës botërore të zemrës

Në organizim të Institutit të Shëndetit Publik sot do të organizohen disa aktivitete për ngritjen e vetëdijes te popullata në përgjithësi për...

Komunikacioni në rrugët shtetërore po zhvillohet nëpër rrugë të lagështa

GJENDJA:  Komunikacioni në rrugët shtetërore po zhvillohet nëpër rrugë të lagështa. FREKUENTIM: Intensiteti i komunikacionit në akset rrugore jashtë...

Amy Coney Barrett e nominuar nga Trump për Gjykatën e Lartë

Presidenti amerikan, Donald Trump thuhet se do të nominojë Amy Coney Barrett, një të preferuar të konservatorëve socialë, për të qenë në...

Arratiset nga salla e gjyqit, polici “fluturon” poshtë shkallëve

Një i pandehur në Ohajo bëri një arratisje të guximshme nga salla e gjyqit ndërsa u dënua për një vepër të drogës....

Presidenti slloven Borut Pahor sot viziton Ohërin

Në kuadër të vizitës dyditore zyrtare në Republikën e Maqedonisë së Veriut, presidenti i Republikës së Sllovenisë, Borut Pahor sot do të...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -