Prej 908 të testuarve në kopshte, deri më tani vetëm një pozitiv në Covid-19

TË FUNDIT

Mick Schumacher pjesë e ekipit “Haas”

Mick Schumacher, djali i kampionit të botës në Formula 1, Michael Schumacher, pritet të jetë pjesë e...

Qeveria miraton tekstin e Projekt-Ligjit për Agjencinë e Intelegjencës

Qeveria sonte në seancën e saj të 24-të e miratoi tekstin e Projektligjit për Agjencinë e Inteligjencës.

Dua Lipa dominon në nominimet kryesore të “Grammy Awards 2021”

Dua Lipa, këngëtarja shqiptare me famë botërore, dominon në nominimet e “Grammy Awards 2021”.

Zvicër, sulm në një supermarket, policia nuk përjashton “motive terroriste”

Një grua zvicerane sulmoi dy gra të tjera, njërën me thikë, në një supermarket në Llugano, në...

Kinë, gjenden gjurmë virusi në paketimet në Dongguan

Autoritetet shëndetësore në qytetin Dongguan, në provincën kineze të Guangdong, zbuluan se dy kampionë të paketimeve ushqimore...

Prej 908 testeve të bëra deri më tani të të punësuarve në kopshtet në Manastir, Shkup dhe Veles, është konfirmuar vetëm një rast pozitiv me Covid-19 në Manastir.

Nga numri i përgjithshëm i testeve të bëra gjatë 24 orëve të kaluara, 203 teste janë në kuadër të skriningut në kopshtet në Veles dhe Shkup dhe të gjithë janë negativë.

Skriningu në kopshte filloi më 13 maj dhe me të janë përfshirë rreth 2.000 të punësuar. Qëllimi është përgatitja e protokollit për punë të kopshteve për vendosjen e tyre në funksion.

TË NGJAJSHME