Pranim-dorëzimi i posteve në Qeverinë e re!

Must Read

Memorandumi nuk do të ndikojë në negociatat?Holshtajn: Bullgaria t’i zgjidhë çështjet në mënyrë bilaterale

https://youtu.be/bpuDiX-k1bM Presioni i Bullgarisë përmes memorandumit deri te vendet anëtare të BE-së...

Ministri me premtime të njëjta, “Programi për ambient jetësor i mirë vetëm në letër”

https://youtu.be/2m6zRZ0jE5w Për ndotjen, shpëtimin e ambientit jetësor dhe ekologjinë e cila çdo...
- Advertisement -

Pas votimit të Qeverisë nga ana e Kuvendit, për sot është paralajmëruar zyrtarisht pranim-dorëzimi i posteve.

Dorëzimi i postit mes kryeministrit teknik Oliver Spasovski dhe kryeministrit të ri Zoran Zaev është planifikuar për sot në ora 9.

- Advertisement -

Më pas kryeministri i ri Zaev së bashku me kabinetin Qeveritar do të kenë një takim me presidentin e vendit Stevo Pendarovski.

Pranim-dorëzim i funksioneve do të bëhet edhe në Ministrinë e Punëve të Brendshme, në Ministrinë e Drejtësisë dhe Ministrinë e Kulturës. Gjithashtu zëvendëskryeministri i parë dhe ministri për Sistem Politik Artan Grubi për sot ka paralajmëruar pres konference.

- Advertisement -
  • Tags
  • 1

Memorandumi nuk do të ndikojë në negociatat?Holshtajn: Bullgaria t’i zgjidhë çështjet në mënyrë bilaterale

https://youtu.be/bpuDiX-k1bM Presioni i Bullgarisë përmes memorandumit deri te vendet anëtare të BE-së të ndikojë që interpretimet bullgare...

Ministri me premtime të njëjta, “Programi për ambient jetësor i mirë vetëm në letër”

https://youtu.be/2m6zRZ0jE5w Për ndotjen, shpëtimin e ambientit jetësor dhe ekologjinë e cila çdo ditë e më shumë është...

Konfirmohen dënimet me burg për “Tankun”, Jankullovska do të shkojë në burg, Gruevski mbetet në Budapest

https://youtu.be/1gIbSTVFia4 Refuzohen ankesat e tre të dënuarve për blerjen e Mercedesit luksoz prej 600 mijë eurove –...

“Stop Rusino” kërkon mbylljen e deponisë, Nuredini: Edhe për disa vite Rusino e hapur!

https://youtu.be/RCGqvEZnlp8 Deponia Rusino vazhdon të jetë e bllokuar  nga aktivistet e lëvizjes “Stop Rusino” Kërkojnë që kjo...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -