Pos LSDM-së, BDI nuk përjashton takime edhe me parti të tjera për arritjen e shumicës! A është e gatshme VMRO-DPMNE-ja për të pranuar Kryeministrin Shqiptar? Bujar Osmani nga BDI flet në emisionin “10Minuta”

Must Read

Kasami: Ministritë me të cilat do të udhëheqë Besa do të jenë në shërbim të qytetarëve

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, në emisionin Click Plus në TV21, premtoi se dikasteret që do...

Deputetët e Besës asnjëherë nuk kanë qenë pjesë e grupit parlamentar të LSDM-së – thotë Bilall Kasami në Click Plus

Deputetët e Lëvizjes Besa në Kuvend janë të paraqitur si grup parlamentar i Lëvizjes Besa, kështu deklaroi...

Kasami në Click Plus: Shumica parlamentare do të rritet, deputetë opozitarë do të na bashkohen

Kryetari i Lëvizjes Besa në emisionin Click Plus tha se shumica parlamentare do të rritet. Ai theksoi...
- Advertisement -

Zëdhënësi i BDI-së, Bujar Osmani në emisionin “10Minuta” në TV21, tha se vendin pa Qeveri dhe intitucione nuk duhet të jetë sidomos tani në kohën kur po përballemi me pandeminë dhe me krizë ekonomike.

Bujar Osmani: “Shtetin pa Qeveri dhe pa institucioni nuk do ta lëmë, sigurisht që kjo duhet të bëhet sa më shpejtë të formohen institucionet. Nuk do të kisha folur për situata hipotetike, ajo çfarë dua që nëpërmjet TV21, të përcjellë te qytetarët që të jenë rehat në drejtim që asgjë nuk bëhet prapa skenave, asgjë nuk bëhet pa dijen e tyre. Në momentin që bëmë takimin e parë po i informojmë qytetarët se kemi pasur një takim konstruktiv, jemi dakorduar në atë takim që të vazhdojmë ditëve në vijim me bisedat për arritjen e një marrëveshje për koalicion. Nuk mund të them se cili do të jetë epilogu. Nuk përjashtojmë takime edhe me parti të tjera politike. Në momentin që do të ndodhin ato takime, në momentin që do të ketë një marrëveshje të cfardo lloji qytetarët do të informohen”.
TV21: A është e gatshme VMRO-DPMNE-ja për të pranuar Kryeministrin shqiptar?
Bujar Osmani: “Nuk mund të flas në emër të partive të tjera, mund të flas në emër të BDI-së. Ne jemi parti politike serioze të cilët kemi fituar bindshëm në këto zgjedhje përfaqësojmë vullnetin e shqiptarëve dhe shumë seriozisht hymë në këto bisedime, për të materializuar premtimet e dhëna edhe vullnetin e tyre edhe sa më shpejtë të formojmë Qeverinë që të ballafaqohemi edhe me pandeminë edhe me krizën ekonomike dhe për të realizuar programin zgjedhor”.

Pos #LSDM-së, #BDI nuk përjashton takime edhe me parti të tjera për arritjen e shumicës! A është e gatshme #VMRO-DPMNE-ja për të pranuar #KryeministrinShqiptar? #BujarOsmani nga #BDI flet në emisionin #10minuta

Pos #LSDM-së, #BDI nuk përjashton takimet edhe me parti të tjera për arritjen e shumicës! A është e gatshme #VMRO-DPMNE-ja për të pranuar #KryeministrinShqiptar? #BujarOsmani nga #BDI flet në emisionin #10minuta

Gepostet von TV21 am Donnerstag, 6. August 2020
- Advertisement -

Kasami: Ministritë me të cilat do të udhëheqë Besa do të jenë në shërbim të qytetarëve

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, në emisionin Click Plus në TV21, premtoi se dikasteret që do t’i udhëheqë Lëvizja Besa do...

Deputetët e Besës asnjëherë nuk kanë qenë pjesë e grupit parlamentar të LSDM-së – thotë Bilall Kasami në Click Plus

Deputetët e Lëvizjes Besa në Kuvend janë të paraqitur si grup parlamentar i Lëvizjes Besa, kështu deklaroi kreu i Lëvizjes Besa, Bilall...

Kasami në Click Plus: Shumica parlamentare do të rritet, deputetë opozitarë do të na bashkohen

Kryetari i Lëvizjes Besa në emisionin Click Plus tha se shumica parlamentare do të rritet. Ai theksoi se deputetët opozitarë do t’i...

Kuvendi votoi ndryshimet Ligjore për arsimin fillor dhe të mesëm

Me 61 vota  "pro", asnjë "kundër" dhe 28 "abstenime", Kuvendi miratoi Ligjin për ndryshimet në Ligjin për arsimin fillor dhe me 61...

Parandalohet një incident i ri në Spitalin e Strumicës, pasi që një foshnje 9 muajsh ndërroi jetë

Pasditen e sotme rreth orës 16 në repartin për fëmijë pranë Spitalit të Strumicës ka ndërruar jetë një foshnje nëntë muajsh nga...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -