Pompeo i bëri thirrje Lukashenkos ta lirojë këshilltarin amerikan

TË FUNDIT

Tetovë, me fishekzjarre festojnë 108 vjetorin e pavarësisë së Shqipërisë

Në sheshin Iliria në Tetovë me fishekzjarre po festohet 108 vjetori i pavarësisë së Shqipërisë.

41 viktima dhe 1022 të infektuar me Covid-19 në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë, bëri të ditur se gjatë 24 orëve të fundit nga 3127 testime të realizuara,...

Black Friday, turma me qytetarë për të blerë! Filipçe: Duhet të jeni të durueshëm

https://youtu.be/nbNvO7FY5U0 Turma të mëdha vërshuan qendrat tregtare të Shkupit ditën e djeshme....

Dita e tretë e protestave të VMRO-DPMNE-së! Mickoski: Këtë fundjavë në Sofje copëtohet identiteti

https://youtu.be/XC1qXQ8Ckcw Zoran Zaev është duke përgatitur një dështim kombëtarë, por nga secili...

Jeton e vetme në një dhomë konvikti! E përmalluar për fëmijët kërkon ndihmë

https://youtu.be/4QLTvlEr72E Kjo është Zana Kuqi nga Tetova. Ajo jeton...

Sekretari i shtetit të SHBA-së, Majk Pompeo ka biseduar me presidentin e Bjellorusisë Aleksandar Lukashenko dhe i ka bërë thirrje ta lirojë këshilltarin politik amerikan, bëri të ditur mbrëmë Stejt Departamenti.

Specialit i diplomuar për strategji politike në Huard, Vitalij Shklarov, i ka këshilluar kandidatët për president në SHBA, Rusi dhe Ukrainë dhe është arrestuar në Bjellorusi më 29 korrik, para zgjedhjeve presidenciale në vend më 9 gusht dhe është akuzuar nga autoritetet bjelloruse për aksione të organizuara që e prishin rendin dhe qetësinë publike.

Pompeo dje i bëri thirrje Lukashenkos të kërkojë lirimin e këshilltarit amerikan.

TË NGJAJSHME