Poloni, 9 të vdekur gjatë përplasjes së një autobusi dhe një furgoni

Must Read

Cipras: Micotakis duhet t’u kërkojë falje grekëve që i mashtroi dhe i mbushi me gënjeshtra, urrejtje dhe ndarje për Marrëveshjen e Prespës

Kur e zgjidhëm problemin me  fqinjët verior, zgjodhën  ta ngrejnë vendin në këmbë,  ndërsa tani kryeministri i...

Gjenden 28 emigrantë në dy lokacione në Kumanovë

Ministria e Punëve të Brendshme, informoi se sot herët në mëngjes, në aksione të ndara në fshatrat...

Under nga Roma tranferohet në Leicester

Skuadra angleze po përforcojnë radhët e tyre për sezonin e ri. Leicester City...
- Advertisement -

Nëntë persona e kanë humbur jetën, ndërsa shtatë të tjerë janë lënduar në një përplasje mes një autobusi dhe një furgoni në Poloni, njoftuan mediat amerikane.

Aksidenti ka ndodhur në afërsi të qytetit Glivice në rajonin jugperëndimor Shlezia.

- Advertisement -

Viktimat janë transportuar me furgon, ndërsa janë lënduar një pjesë e udhëtarëve të autobusit.

Autoritetet konfirmuan se në momentin e aksidentit në furgon ka pasur nëntë persona dhe se të gjithë kanë vdekur, ndërsa në autobus ka pasur 49 udhëtarë.

- Advertisement -

Zëdhënësi i policisë deklaroi se rezultatet fillestare të hetimit treguan se shoferi i furgonit humbi kontrollin ndaj automjetit, se ai u përpoq të shmangte daljen nga rruga, por automjeti u përmbysi dhe goditi autobusin.

Mes shtatë udhëtarëve të lënduar të autobusit, që janë dërguar në spital, shoferi është në gjendje më serioze.

- Advertisement -

Cipras: Micotakis duhet t’u kërkojë falje grekëve që i mashtroi dhe i mbushi me gënjeshtra, urrejtje dhe ndarje për Marrëveshjen e Prespës

Kur e zgjidhëm problemin me  fqinjët verior, zgjodhën  ta ngrejnë vendin në këmbë,  ndërsa tani kryeministri i Maqedonisë së Veriut i lavdëroi...

Gjenden 28 emigrantë në dy lokacione në Kumanovë

Ministria e Punëve të Brendshme, informoi se sot herët në mëngjes, në aksione të ndara në fshatrat Vaksincë dhe Llojan të Kumanovës...

Under nga Roma tranferohet në Leicester

Skuadra angleze po përforcojnë radhët e tyre për sezonin e ri. Leicester City kanë konfirmuar transferimin e talentit...

Nesër merret vendim për qëndrimin ditor në shkolla

Komisioni për Sëmundje Ngjitëse nesër në mëngjesin do të takohet që ta shqyrtojë mundësinë për vendosjen e qëndrimit ditor në shkolla, ndërsa...

Në Moskë më shumë se 60.000 vullnetarë për vaksinën ruse

Më shumë se 60.000 njerëz  u paraqitën vullnetarisht të marrin pjesë në testimin e vaksinës ruse kundër Kovid-19 në Moskë, deklaroi sot...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -