Policia në Izrael me topa uji shpërndau demonstruesit

Must Read

ASH-AAA karton të kuq për zëvendësministrat? Abazi: S’kanë legjitimitet, do të punojnë vetëm për interesat partiake

Zëvendësministrat e rinj të propozuar nga Qeveria, nuk do të sjellin asnjë risi, por vetëm do të...

Bytyqi kundër Grubit dhe Zaevit, “Paratë publike nuk duhet të ndahen sipas përkatësisë etnike”

https://youtu.be/QVHD2o-kb-0 Propozimi i zëvendëskryeministrit të parë, Artan Grubi që të subvencionohen kompanitë...

Profesionet të ndryshme nga obligimet?! Zëvendësministrat të martën para deputetëve

https://youtu.be/KaiRwPjWwFY Në vend që të kenë fundjavë të lirë, deputetët do të...
- Advertisement -

Policia izraelite përdori topa uji për të shpërndarë mijëra protestues që u mblodhën në Jerusalemin qendror për të protestuar kundër kryeministrit Benjamin Netanjahu në përleshjet që shpërthyen brenda natës, pas së cilave u arrestuan të paktën 55 persona.

Në Izrael javët e fundit janë organizuar protesta në të cilat protestuesit e thërrasin kryeministrin të jep dorëheqje për shkak të akuzave për korrupsion dhe keqmenaxhimin e qeverisë me pandeminë.

- Advertisement -

Protesta e djeshme u organizua afër rezidencës së Netanjahut pasdite vonë dhe fillimisht ishte paqësore.

Një kundër-protestë e vogël nga mbështetësit e kryeministrit u zhvillua në afërsi, ndërsa dy kampe kundërshtare ishin të ndara me barrikada metalike dhe një numër i madh i policëve.

- Advertisement -

Policia kumtoi se ka tentuar t’i shpërndajë protestuesit kur tentuan të shëtisin në qytet.

Atëherë erdhi deri te përleshja e policisë dhe protestuesve pas së cilës edhe katër kamionë të mëdhenj me topa uji për t’i shpërndarë qytetarët e mbledhur.

- Advertisement -

ASH-AAA karton të kuq për zëvendësministrat? Abazi: S’kanë legjitimitet, do të punojnë vetëm për interesat partiake

Zëvendësministrat e rinj të propozuar nga Qeveria, nuk do të sjellin asnjë risi, por vetëm do të punojnë për interesat e tyre...

Bytyqi kundër Grubit dhe Zaevit, “Paratë publike nuk duhet të ndahen sipas përkatësisë etnike”

https://youtu.be/QVHD2o-kb-0 Propozimi i zëvendëskryeministrit të parë, Artan Grubi që të subvencionohen kompanitë private të cilat do të...

Profesionet të ndryshme nga obligimet?! Zëvendësministrat të martën para deputetëve

https://youtu.be/KaiRwPjWwFY Në vend që të kenë fundjavë të lirë, deputetët do të duhet t’i lexojnë biografitë dhe...

MPB “ruan” ish-ministren Jankullovska, Gruevski në Budapest, bashkëpunëtorët e tij më të afërt në burg

https://youtu.be/I-GFz2nm33w Përditshmëri e banorëve të rrugës “Dimçe Mirçev” numër 20, janë makinat policore, sepse vetëm 10 metra...

Jo të gjitha shkollat kanë kompjuterë dhe internet

https://youtu.be/l-Cg1Gf5xHo Ministria e Arsimit dhe Shkencës po informon drejtorët e shkollave fillore dhe të mesme për llojin...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -