Policia arreston 43-vjeçarin nën dyshimin se ua vuri zjarrin veturave të EVN-së

Must Read

Në Llozanë 2.500 studentë në karantinë për shkak të Covid-19

Autoritetet shëndetësore në Zvicër kanë caktuar karantinë për 2.500 studentë në Fakultetin prestigjioz për hotelieri në Llozanë,...

BE kërkon vendet anëtare t’ua shpjegojnë qytetarëve çfarë është distanca sociale

Bashkimi Evropian sot kërkoi prej vendeve anëtare më mirë t’ua shpjegojnë qytetarëve të tyre se çfarë është...

Aktivistët e “Stop Rusino” takohen me ministrin Nuredini: Pas 5 viteve “Rusino” do të jetë vend për piknik

Pas 5 viteve Rusino do të jetë vend për piknik, kështu ka deklaruar ministri i Ambientit Jetësor,...
- Advertisement -

Mbrëmë pas mesnate, në orën 01 e 20 minuta, në rrugën “Lenin” në Tetovë, policia ka arrestuar K.O, 43 vjeçar, nën dyshimin se dogji veturat e EVN-së.

“U privua nga liria për shkak të dyshimit se në periudhën prej orës 00:40 deri në 01:10, në rrugën “Ivo Ribar Lola” në Tetovë, me lëndë të lëngshme djegëse ka shkaktuar zjarr në veturat “Daçija Daster” me targa të Shkupit, dhe një veture “Nisan” me targa të Shkupit, që të dyja në pronësi të EVN-së, të cilat janë djegur tërësisht” shkruhet në njoftimin e Ministrisë së Brendshme.

- Advertisement -

Nga atje po ashtu informojnë se flakët e zjarrit kanë përfshirë edhe një veturë të tipit “Golf” me targa të Tetovës. Zjarri është shuar nga ekipet zjarrfikëse të Tetovës. I arrestuari K.O është dërguar në stacionin policor në Tetovë, ku pas dokumentimi të plotë të rastit, MPB informon se ndaj tij do të ngritet kallëzim adekuat./TV21

- Advertisement -
  • Tags
  • 2

Në Llozanë 2.500 studentë në karantinë për shkak të Covid-19

Autoritetet shëndetësore në Zvicër kanë caktuar karantinë për 2.500 studentë në Fakultetin prestigjioz për hotelieri në Llozanë, për shkak të paraqitjes së...

BE kërkon vendet anëtare t’ua shpjegojnë qytetarëve çfarë është distanca sociale

Bashkimi Evropian sot kërkoi prej vendeve anëtare më mirë t’ua shpjegojnë qytetarëve të tyre se çfarë është distanca sociale dhe rregullat higjienike.

Aktivistët e “Stop Rusino” takohen me ministrin Nuredini: Pas 5 viteve “Rusino” do të jetë vend për piknik

Pas 5 viteve Rusino do të jetë vend për piknik, kështu ka deklaruar ministri i Ambientit Jetësor, Naser Nuredini pas takimit me...

Shekerinska: Nga aleatët tanë, duke e pe përfshirë edhe Bullgarinë, presim të ndihmojnë e jo të sprapsin

Nga aleatët tanë, duke e përfshirë edhe Bullgarinë, presim të ndihmojnë, e jo të sprapsin, deklaroi pasdite ministrja e Mbrojtjes, Radmilla Shekerinska...

Spasovski paralajmëron zgjidhje për qytetarët të cilët s’kanë nënshtetësi

Qindra bashkëqytetarë, edhe pse jetojnë në Maqeodni para se vendi të fitojë pavarësinë nga Jugosllavia, ende nuk kanë shtetësi. Mospasja e shtetësisë...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -