Array

Personaliteti sipas grupit të gjakut

Must Read

Arriti pasardhësi i Zhbogarit, David Geer ambasador i ri i BE-së në Maqedoni

Sot, shefi i Delegacionit të Bashkimit Evropian në Republikën e Maqedonisë së Veriut, ambasadori David Geer, i...

Kiçeec duhet të paraqitet në burg!

Gjykata Penale tashmë ka shkruar urdhrin për vuajtjen e dënimit me burg për Zoran Milevski – Kiçeec,...

Osmani – Bregu: Sfidat dhe potencialet nga Samiti i Sofjes tema më e rëndësishme e takimit

Sfidat, por edhe potencialet e Samitit të ardhshëm të Sofjes në suaza të presidencës së përbashkët të...
- Advertisement -

Besimi se personaliteti përcaktohet nga grupi i gjakut ka zënë shumë vend në Japoni, ku analiza e grupit të gjakut konsiderohet si një gjë shumë serioze. Menaxherët e kompanive e përdorin për të punësuar nënpunës, studiuesit e tregut e përdorin për të studiuar sjellje dhe prirje të tregut dhe shumë veta e përdorin për të zgjedhur miqtë dhe bashkëshortët.(transmeton shëndeti)

Shkencëtarët e sotëm dhe mjekët e pranojnë qartë ekzistencën e lidhjes mendje-trup. Nëse shohim çdo grup gjaku, do të shohim një personalitet të qartë, që është trashëgimia e paraardhësve tanë.

- Advertisement -

Grupi 0- Çdo njeri i grupit 0 ka një kujtesë gjenetike fuqie, rezistencë, kurajë, pavarësi, instinkt dhe optimizëm të lindur. Njerëzit e parë të grupit 0 janë personifikimi i vrullit dhe qëndrueshmërisë dhe kanë një sens të lartë vetëkontrolli. Besonin në veten e tyre. Mbretëresha Elisabet është grupi 0, Princi Çarls gjithashtu.

Grupi A- Veçori e këtij grupi është karakteri bashkëpunues. Njerëzit e grupit A janë të vlefshëm, taktikë, të duruar, nuk mund të ekzistojnë pa pasur respekt për të tjerët. Këta njerëz e mbyllin ankthin brenda vetes, sepse këtë duhet të bësh kur merresh vesh me të tjerët. Por, kini kujdes kur shpërthejnë! Hitleri ishte më i famshmi udhëheqës që i përket grupit të gjakut A.

- Advertisement -

Grupi B- Nga shumë anë grupi B ka elementet më të mira të të gjitha grupeve të tjera. Ka cilësitë e ndjeshmërisë dhe intelektit të grupit A, por ka dhe agresivitetin dhe reagimin fizik të grupit 0. Njerëzit e grupit B mund të përballojnë me shumë sukses ndryshimet dhe njerëzit e ndryshëm prej tyre, sepse janë gjenetikisht më të aftë dhe nuk janë të prirur për konflikte dhe sfida. Zotërojnë mirëkuptim të madh. Një statistikë që flet vetë: megjithëse grupi B në SHBA përbën vetëm 9% të popullsisë, 30-40 % e milionerëve vetëkrijues janë të grupit B.

Grupi AB- Krishti ishte grupi i gjakut AB. Njerëzit që i përkasin këtij grupi gjaku janë nevrikë, të ndjeshëm dhe eksentrik. I përqafojnë të gjitha aspektet e jetës pa kuptuar në mënyrë të theksuar pasojat. Ky është grupi më interesant dhe emocionues. Xhon Kenedi, Merlin Monro i përkisnin këtij grupi gjaku.

- Advertisement -

Arriti pasardhësi i Zhbogarit, David Geer ambasador i ri i BE-së në Maqedoni

Sot, shefi i Delegacionit të Bashkimit Evropian në Republikën e Maqedonisë së Veriut, ambasadori David Geer, i dorëzoi Letrat Kredenciale kryetarit të...

Kiçeec duhet të paraqitet në burg!

Gjykata Penale tashmë ka shkruar urdhrin për vuajtjen e dënimit me burg për Zoran Milevski – Kiçeec, i dënuar me tre vjet...

Osmani – Bregu: Sfidat dhe potencialet nga Samiti i Sofjes tema më e rëndësishme e takimit

Sfidat, por edhe potencialet e Samitit të ardhshëm të Sofjes në suaza të presidencës së përbashkët të Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë...

Grubi takon ambasadorin e Republikës Popullore të Kinës, z.Xhang Xuo

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie ndërmjet Bashkësive, z.Artan Grubi, sot realizoi takim me ambasadorin e Republikës Popullore...

10 fakte interesante për kosin!

Kosi është një nga produktet që e blejmë më shpesh në familjet tona Ai gjendet gjithmonë në frigorifer. Por më poshtë ju...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -