Performanca magjike të Tunës dhe Shpat Dedës në natën e parë të “The Park Festival” në Gostivar (Video)

Must Read

Memorandumi nuk do të ndikojë në negociatat?Holshtajn: Bullgaria t’i zgjidhë çështjet në mënyrë bilaterale

https://youtu.be/bpuDiX-k1bM Presioni i Bullgarisë përmes memorandumit deri te vendet anëtare të BE-së...

Ministri me premtime të njëjta, “Programi për ambient jetësor i mirë vetëm në letër”

https://youtu.be/2m6zRZ0jE5w Për ndotjen, shpëtimin e ambientit jetësor dhe ekologjinë e cila çdo...
- Advertisement -

Me performancat e zjarrta të Shpat Dedës dhe Tunës, mbrëmë u hap nata e parë e festivalit të The Park Festival, manifestim muzikor i cili organizohet në Gostivar.

Dy koncertet u mbajtën në parkun e qytetit, në të cilat mori pjesë numër i kufizuar i publikut. E gjithë ngjarja u zhvillua sipas protokolleve për mbrojtje nga koronavirusi.

- Advertisement -

Shpat Deda dhe Tuna së bashku me orkestrën publikun e argëtuan me hitet e tyre të njohura.

#Tuna në #TheParkFestival, Gostivar

#Tuna në #TheParkFestival, Gostivar

Gepostet von TV21 am Donnerstag, 3. September 2020
Performanca e #ShpatDedaj në #TheParkFestival, Gostivar

Performanca e #ShpatDedaj në #TheParkFestival, Gostivar

Gepostet von TV21 am Donnerstag, 3. September 2020

Për sonte në The Park Festival është caktuar performanca e orkestrës Mexhikal që e drejton Emin Xhijan dhe do të performojnë tema të filmave të njohur vizatimorë.

- Advertisement -

Në ditën e tretë (5 shtator) koncert do të mbajnë “Nokaut” në të cilin si mysafir special është paralajmëruar Igor Xhambazov.

Për adhuruesit e muzikës elektronike do të ketë natë të veçantë gjegjësisht të dielën më 6 shtator, në të cilën do të performojnë Janski, Redon Robi, Fiks dhe Fluder.

- Advertisement -

Gjatë netëve të festivalit çdo natë prej orës 18 deri në orën 20 në teatrin veror të bregut të djathtë të lumit Vardar organizohen ekspozita dhe performanca të artistëve të rinj. Në natën e parë veprat e veta i ekspozoi artistja e re Enia Rashidi.

The Park Festival organizohet nga produksioni “In Boks Entertejment” me mbështetjen financiare të Ministrisë së Kulturës dhe Komunës së Gostivarit. 

- Advertisement -

Memorandumi nuk do të ndikojë në negociatat?Holshtajn: Bullgaria t’i zgjidhë çështjet në mënyrë bilaterale

https://youtu.be/bpuDiX-k1bM Presioni i Bullgarisë përmes memorandumit deri te vendet anëtare të BE-së të ndikojë që interpretimet bullgare...

Ministri me premtime të njëjta, “Programi për ambient jetësor i mirë vetëm në letër”

https://youtu.be/2m6zRZ0jE5w Për ndotjen, shpëtimin e ambientit jetësor dhe ekologjinë e cila çdo ditë e më shumë është...

Konfirmohen dënimet me burg për “Tankun”, Jankullovska do të shkojë në burg, Gruevski mbetet në Budapest

https://youtu.be/1gIbSTVFia4 Refuzohen ankesat e tre të dënuarve për blerjen e Mercedesit luksoz prej 600 mijë eurove –...

“Stop Rusino” kërkon mbylljen e deponisë, Nuredini: Edhe për disa vite Rusino e hapur!

https://youtu.be/RCGqvEZnlp8 Deponia Rusino vazhdon të jetë e bllokuar  nga aktivistet e lëvizjes “Stop Rusino” Kërkojnë që kjo...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -