Për shkak të trafikimit me njerëz, në një objekt hotelerik në Dobërdol, arrestohen 11 persona femra dhe pronari i objektit!

Must Read

Umit Karan rikthehet në krye të FC Shkupit

Umit Karan rikthehet në krye të skuadrës së Shkupit. Karan sot e ka marrë drejtimin e FC...

BDI në Qeveri nuk e zgjodhi LSDM-ja por qytetarët – tha Muhamed Zekiri në ClickPlus!

I pyetur nëse LSDM-ja duhej të bënte koalicion me BDI-në edhe pse në fushatë zgjedhore kishte një...

Zekiri thumbon zv/Ministrin Ilir Hasanin, shpejtoi me statusin në Facebook, është herët për kafe në Prishtinë derisa numrat janë në rritje!

“Unë gjykoj se ishte i përshpejtuar statusi i zv/ministrit të Shëndetësisë, se së shpejti do të pimë...
- Advertisement -

“Më 08.08.2020, në periudhën nga ora 00:15 deri në orën 02:00 inspektorët nga Zyra e Jashtme për Kriminalistik për Çështje Penale Gostivar –  SPB-Tetovë, Byroja për siguri publike – Ministria e Punëve të Brendshme në bazë të urdhërit me shkrim nga gjyqtari i procedurës paraprake – Gjykata e Gostivarit, bëri kontrollë në një objekt hotelierik dhe në ambientet tjera ndihmëse në pronësi të R.B (46) nga fshati Dobërdol, për shkak të dyshimit të arsyeshëm se ka kryer krim “prodhim dhe shpërndarje të lëndëve narkotikee dhe substancave psikotrope” të Kodit Penal të Republikës së Maqedonisë së  Veriut.

- Advertisement -

Gjatë kontrollit në objektin hotelerik u gjetën 10 persona femra të moshës 21 deri në 39 vjeç, tre prej të cilave janë shtetase të Maqedonisë së Veriut, gjashtë janë shtetase të Republikës ës Shqipërisë dhe një nga Republika e Kosovës, të cilët së bashku me pronarin e objektit hotelerik R.B u privuan nga liria dhe u mbajtën në stacionin policor në Gostivar për shkak të dyshimit se kishin kryer veprën penale “Trafikimi i qënieve njerëzore” – neni 418 I Kodit Penal të Republikës së Mmaqedonisë së Veriut dhe kundër tyre pas përfundimit të procedurës do të bëhen parashtresat e duhura”, njoftojnë nga Ministria e Punëve të Brendshme.

- Advertisement -
  • Tags
  • 1

Umit Karan rikthehet në krye të FC Shkupit

Umit Karan rikthehet në krye të skuadrës së Shkupit. Karan sot e ka marrë drejtimin e FC Shkupit, pas largimit të trajnerit...

BDI në Qeveri nuk e zgjodhi LSDM-ja por qytetarët – tha Muhamed Zekiri në ClickPlus!

I pyetur nëse LSDM-ja duhej të bënte koalicion me BDI-në edhe pse në fushatë zgjedhore kishte një retorikë të nxehtë, Muhamed Zekiri...

Zekiri thumbon zv/Ministrin Ilir Hasanin, shpejtoi me statusin në Facebook, është herët për kafe në Prishtinë derisa numrat janë në rritje!

“Unë gjykoj se ishte i përshpejtuar statusi i zv/ministrit të Shëndetësisë, se së shpejti do të pimë kafe në Prishtinë dhe ndodhi...

Rita Ora luan në “Twist”, u publikua traileri i filmit

Sukseset e artistes kosovare me famë ndërkombëtare, Rita Ora nuk po kanë të ndalur. Përveç sukseseve në muzikë dhe bashkëpunimit me brende...

Provokim i radhës i Muhamed Zekirit ndaj BDI-së? Arbër Ademi fajtor për gjendjen në arsim

Nënkryetari i LSDM-së, Muhamed Zekiri sonte në emisionin ClickPlus në TV21 kritikoi ashpër ish-ministrin e Arsimit dhe Shkencës Arbër Ademi nga radhët...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -