ZGJEDHJET

Për hyrje të shtetasve nga vende të treta Greqia do të udhëhiqet sipas katalogut të BE-së

Must Read

Infektohet drejtoresha e Spitalit të Kumanovës Zaharieva: Stresi kronik dhe lodhja e bënë të veten

https://www.youtube.com/watch?v=ztxJNJmFcsA&feature=youtu.be&fbclid=IwAR0Auj8_lWLHbwsmusFLuLejdk3U0jwESy14WJ_86tSlIOAAqna44rre2gk Drejtoresha e Spitalit të Kumanovës, Snezhana Zaharieva është pozitive në koronavrius....

Premtimet e partive për sektorin privat, Visar Ademi: Deklarata të pamenduara mirë

https://www.youtube.com/watch?v=-6g6Bjb6k5I&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2b2AkX0GEp1pGkkRwY99bEkaAspqyUrolOzl5WAFlann2tPx60abiEtYo Rritje të përfaqësimit të drejtë dhe adekuat të shqiptarëve përveç se...
- REKLAMIM I PAGUAR POLITIK -

Lidhur me vendet e treta, jashtë BE-së, Greqia ka qëllim t’i përmbahet katalogut të përpiluar nga BE-ja, përderisa, ndërkaq, deri më 15 korrik nuk do të lejohen fluturime të drejtpërdrejta nga Britania e Madhe dhe Suedia, kumtojnë nga kabineti i kryeministrit grek, pas takimit që Kiriakos Micotakis e mbajti me ministrat kompetentë nga Qeveria e tij në prag të hapjes së turizmit më 1 korrik.

- Advertisement -

Micotakis theksoi se “i tërë procesi në hapje është dinamik dhe vazhdimisht do të vlerësohen të dhënat”.

Është bërë fjalë për mënyrat në të cilat do të zbatohet testimi i vizitorëve, për protokollet, si dhe për obligimin e detyrueshëm të turistëve, 48 orë para arritjes në Greqi ta kenë plotësuar formularin e posaçëm.

Konstatim i përbashkët, siç kumtuan nga kabineti i Micotakisit, ishte se është bërë përgatitje e drejtë në të gjitha nivelet, në mënyrë që të ekzistojë siguri maksimale edhe për vizitorët dhe për popullatën lokale.

- Advertisement -

Në takim morën pjesë ministrat e Shëndetësisë, Turizmit, Politikës digjitale, Detarisë dhe Politikës ishullore, zëvendësministrat e Shëndetësisë, Mbrojtjes civile, për koordinim të punës së qeverisë, si dhe kryetari i Organizatës nacionale për shëndet publik dhe profesori epidemiolog kompetent për Kovid-19./MIA

- Advertisement -

- REKLAMIM I PAGUAR POLITIK -

Latest News

Infektohet drejtoresha e Spitalit të Kumanovës Zaharieva: Stresi kronik dhe lodhja e bënë të veten

https://www.youtube.com/watch?v=ztxJNJmFcsA&feature=youtu.be&fbclid=IwAR0Auj8_lWLHbwsmusFLuLejdk3U0jwESy14WJ_86tSlIOAAqna44rre2gk Drejtoresha e Spitalit të Kumanovës, Snezhana Zaharieva është pozitive në koronavrius. Lajmin se testi i saj...

Premtimet e partive për sektorin privat, Visar Ademi: Deklarata të pamenduara mirë

https://www.youtube.com/watch?v=-6g6Bjb6k5I&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2b2AkX0GEp1pGkkRwY99bEkaAspqyUrolOzl5WAFlann2tPx60abiEtYo Rritje të përfaqësimit të drejtë dhe adekuat të shqiptarëve përveç se në sektorin publik këtë herë...

ASH-AAA: BDI 18 vjet s’po mundet të ndërtojë një shkollë në Vizbeg, Ademi: Shkolla do të bëhet

https://www.youtube.com/watch?v=Oc4KU7NciQU&feature=youtu.be Ndërtimi i shkollës në Vizbeg ende nuk ka filluar. U bënë vite që...

Mickoski: Me ripërtëritjen vijnë 1.000 projekte të cilat do ta përmirësojnë jetën e çdo qytetari

Kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski sot së bashku me bartësin e  listës së kandidatëve për deputetë në Njësinë e dytë zgjedhore Vllado...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -