Pensilvania e konfirmoi fitoren e Bajdenit në zgjedhjet në SHBA

TË FUNDIT

Thellohet bilanci tragjik i tërmetit në Indonezi, numri i viktimave shkon në 67

Të patën 67 persona kanë humbur jetën dhe qindra u lënduan kur një tërmet i fuqishëm ndodhi në ishullin...

Kosovë, Avdullah Hoti kërkon debat publik me kundërshtarët

Kryeministri në detyrë Avdullah Hoti, i cili edhe është i nominuar për kryeministër nga LDK në zjgedhjet e 14...

Hoti: Vjosa Osmani dje ka mbyllur të ardhmen e saj politike

Kandidati për kryeminister nga radhët e LDK-së, Avdullah Hoti në emsionin “Argument Plus” në RTV21 komentoi edhe vendimn e...

Britania mbyll të gjitha korridoret e udhëtimit

Mbretëria e Bashkuar do të mbyllë të gjitha korridoret e udhëtimit nga e hëna në mëngjes për të “mbrojtur...

I dashuri turk i Genta Ismajlit bën tatuazh në trup shqiponjën

Një ndër çiftet më të komentuara është Genta Ismajli dhe Huseyin Usta. Që prej momentin që ata e bënë publike...

Pensilvania zyrtarisht e konfirmoi fitoren zgjedhore të demokratit Xho Bajden në shtet mbi Donald Trampin, një ditë pasi presidenti u pajtua për tranzicion, por ndaloi ta njohë fitoren.

Guvernatori Tom Uolf në Tuiter njoftoi se autoritetet në Pensilvania i “verifikuan” rezultatet nga votimi më 3 nëntor, pasi Miçigeni e bëri të njëjtën dje.

“Siç përpiqet ligji federal, e nënshkrova certifikatën për konfirmim… për Xho Bajdenin dhe Kamala Harisin”, ka shënuar Uolf.

TË NGJAJSHME