Pendarovski – Lajçak: Kontributi i BE-së është më se i nevojshëm për përforcimin e stabilitetit rajonal

Must Read

Dhanë shporetin, morën kondicionerë, 4060 aplikime për subvencion për inverterë

https://youtu.be/pJg-4TXQHvU Dhjetëra shporetë u mblodhën në oborrin e shkollës së mesme të...

Qeveria kërkon heqjen e Portës “Maqedonia”, njëjtë pritet të hiqet edhe monumenti për Nënë Terezën dhe anijet në Vardar

https://youtu.be/HI8JrHp5iUU “Kjo është Porta “Maqedonia” në qendër të Shkupit. U ndërtua në...

Ushqehet nga bagëtitë që ka, i vetëm e me kushte të rënda, pa rrymë e pa ujë

https://youtu.be/kHrOl_DFdGw Ky është Grujiq Borçe.Jeton në lagjen Përzhinë të Shkupit. I ka...
- Advertisement -

Presidenti, Stevo Pendarovski sot realizoi video bisedë me Mirosllav Lajçak, përfaqësues special i Bashkimit Evropian për dialogun Prishtinë – Beograd dhe çështje të tjera të Ballkanit Perëndimor.

Dy bashkëbiseduesit, siç kumtoi kabineti i Pendarovskit kanë shkëmbyer mendime dhe informacione lidhur me zhvillimin më të ri të ngjarjeve në rajon, rëndësinë e bashkëpunimit rajonal dhe procesin e zgjerimit të Bashkimit Evropian.

- Advertisement -

Presidenti Pendarovski e ka informuar përfaqësuesin e lartë Lajçak për gjendjet aktuale në vend dhe zbatimin e procesit zgjedhor.

“Në dritën e ripërtëritjes së dialogut Kosovë – Serbi, presidenti Pendarovski e theksoi qëndrimin se kontributi i Bashkimit Evropian është më se i nevojshëm me qëllim të gjetjes së zgjidhjes së pranueshme e cila do ta përforcojë stabilitetin rajonal dhe në këtë drejtim e përshëndeti rëndësinë e misionit që e ka përfaqësuesi special Lajçak”, thuhet në kumtesë.

- Advertisement -

Bashkëbiseduesit kanë dakorduar komunikim të rregullt dhe shkëmbim të informacioneve me interes të përbashkët në periudhën e ardhshme. 

- Advertisement -

Dhanë shporetin, morën kondicionerë, 4060 aplikime për subvencion për inverterë

https://youtu.be/pJg-4TXQHvU Dhjetëra shporetë u mblodhën në oborrin e shkollës së mesme të Sarajit. Qytetarët...

Qeveria kërkon heqjen e Portës “Maqedonia”, njëjtë pritet të hiqet edhe monumenti për Nënë Terezën dhe anijet në Vardar

https://youtu.be/HI8JrHp5iUU “Kjo është Porta “Maqedonia” në qendër të Shkupit. U ndërtua në kuadër të projektit “Shkupi 2014”,...

Ushqehet nga bagëtitë që ka, i vetëm e me kushte të rënda, pa rrymë e pa ujë

https://youtu.be/kHrOl_DFdGw Ky është Grujiq Borçe.Jeton në lagjen Përzhinë të Shkupit. I ka shumë qejf kafshët dhe shpezët.E...

Banorët e Butelit kërkojnë poliklinikë, Smilevski: Startojmë vitin e ardhshëm

https://youtu.be/3kiWlhb0ofY Me sirenat dhe bori të veturave në targat e të cilave shkruante poliklinikë, banorët e Butelit...

Katër denarë për një kilogram rrush, vreshtarët të revoltuar, ministri Hoxha qetëson

https://youtu.be/kvM_tDdh0oU Cilësia e dobët e rrushit këtë vit shkaktoi probleme, por edhe përkundër kësaj shteti do të...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -