Pele vendoset përsëri në kujdes intensiv

TË FUNDIT

Legjenda e futbollit, Pasi Pele është në gjendje të rëndë shëndetësore. Ai i është kthyer përsëri kujdesit intensiv.

Lajmin e ka bërë të ditur vajza e tij, e cila ka postuar një foto me të atin nga spitali.

” Tashmë ka shumë ankth në të gjithë botën këto ditë dhe ne nuk duam të jemi arsyeja për më shumë. Në kuadrin normal të një burri të moshës së tij, pas një operacioni të tillë, ndonjëherë është dy hapa përpara dhe një hap prapa. Është shumë normale. Dje ai ishte i lodhur dhe bëri një hap të vogël prapa. Sot ai bëri dy hapa përpara”, ka shkruar  Kelly në ”Instagram”.

Ndryshe, mbreti i Futbollit kishte identifikuar një tumor të zorrës së trashë, kështu që ai iu nënshtrua një operacioni më 4 shtator por, rezultatet e analizës patologjike nuk publikuan./21Media

MARKETING I PAGUAR POLITIK