Pasqyrë ditore e gjendjes me Covid-19 në botë

Must Read

Përfundoi ndeshja Shkëndija – Tottenham

Ndeshja e shumë pritur mes Shkëndijës dhe Tottenhamit ka përfunduar 1:3 për mysafirët. Në...

Italia do të pranojë 125 emigrantë, të cilët do të sistemohen në shtet të tjera të BE-së

 Italia sot kumtoi se do të lejojë shkarkimin e 125 emigrantëve, të cilët tashmë një javë gjenden...

Ansu Fati nënshkruan kontratë të re me Barcelonën

Ansu Fati nënshkroi kontratë të re me Barcelonën. Barcelona ka “bllokuar” talentin Ansu...
- Advertisement -

Sipas të dhënave të fundit, deri tani në botë janë infektuar gjithsej 29.859.075 persona nga koronavirusi. Prej tyre, 941.489 pacientë kanë vdekur, ndërsa 21.635.922 janë shëruar.

Prishtinë – Në Kosovë gjatë 24 orëve të kaluara janë regjistruar tre persona të vdekur, 76 të sapoinfektuar dhe 165 të shëruar nga Kovid-19. Sipas statistikave të fundit zyrtare, në vend nga fillimi i epidemisë ka 604 raste të vdekjes dhe 14.839 të infektuar. Nga sëmundja janë shëruar 11.949 persona, ashtu që aktivë janë 2.286 raste.

- Advertisement -

Tiranë – Në Shqipëri gjatë 24 orëve të fundit janë diagnostikuar 144 raste të reja me Kovid-19, prej 824 testeve të bëra. Betejën me virusin e rrezikshëm e kanë fituar 65, ndërsa kanë vdekur tre pacientë. Prej gjithsej 11.816 personave të infektuar, aktivë në sëmundjen janë 4.740.

Sofje – Në Bullgari gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 155 raste të reja me virusin Kovid-19, ndërsa kanë vdekur shtatë persona. Numri i përgjithshëm i të infektuarve tani është 18.216, prej të cilëve aktivë janë 4.423. Janë shëruar 13.057 persona, prej të cilëve 127 gjatë 24 orëve të fundit.

- Advertisement -

Podgoricë – Gjatë 24 orëve të fundit në Mal të Zi janë regjistruar 230 raste të reja dhe tre raste të vdekjes nga Kovid-19, kumtoi Instituti për shëndet publik. Janë bërë 953 teste.

“Numri i përgjithshëm i rasteve të vdekjes lidhur me Kovid-19 nga fillimi i qershorit është 117, ndërsa nga fillimi i vitit 126”, thuhet në kumtesë.

- Advertisement -

Janë shëruar 72 pacientë. Numri i i përgjithshëm i rasteve aktive me koronavirus në Mal të Zi në këtë moment është 2.401.

- Advertisement -

Përfundoi ndeshja Shkëndija – Tottenham

Ndeshja e shumë pritur mes Shkëndijës dhe Tottenhamit ka përfunduar 1:3 për mysafirët. Në minutën e 5 të ndeshjes...

Italia do të pranojë 125 emigrantë, të cilët do të sistemohen në shtet të tjera të BE-së

 Italia sot kumtoi se do të lejojë shkarkimin e 125 emigrantëve, të cilët tashmë një javë gjenden në një anije humanitare gjermane,...

Ansu Fati nënshkruan kontratë të re me Barcelonën

Ansu Fati nënshkroi kontratë të re me Barcelonën. Barcelona ka “bllokuar” talentin Ansu Fati, ku e ka shpërblyer...

Dialogu Kosovë – Serbi do të vazhdojë të hënën

Përfaqësuesi special për dialogun Prishtinë-Beograd, Mirosllav Lajçak, paralajmëroi për të hënën raund të ri bisedimesh në nivel ekspertësh, më 28 shtator.

Zaev takon Ambasadaorin holandez Jan Kop

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, sot u takua me Dirk Jan Kop, ambasador i Mbretërisë së...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -