Array

Pasaportat “e pavlefshme” të Kosovës

Must Read

Memorandumi nuk do të ndikojë në negociatat?Holshtajn: Bullgaria t’i zgjidhë çështjet në mënyrë bilaterale

https://youtu.be/bpuDiX-k1bM Presioni i Bullgarisë përmes memorandumit deri te vendet anëtare të BE-së...

Ministri me premtime të njëjta, “Programi për ambient jetësor i mirë vetëm në letër”

https://youtu.be/2m6zRZ0jE5w Për ndotjen, shpëtimin e ambientit jetësor dhe ekologjinë e cila çdo...
- Advertisement -

Kosova radhitet në listën e vendeve më më pak qasje përtej kufive. Në një shkrimi të botuar këtyre ditëve në CNN, janë vlerësuar  pasaportat e vendeve të cilave lejojnë të udhëtosh në më shumë shtete, dhe  pasaportat që hapin më pak “dyer”.

Pasaportat e Kosovës shërbejnë si “çelës” i 41 vendeve. Së bashku me ato të Konogos, Jemenit, Republikës Qendrore Afrikane.  Ndërkaq pas saj, radhitën Guinea, Bhutani, Burundi me 40, kurse Sudani Jugor, Ishujt Solomon, Territoret palestineze, Myanmar në 28.

- Advertisement -

Kurse banorët e SHBA-së dhe Britanisë së Madhe kanë mundësi që më pasaportat e tyre të udhëtojnë në 147 vende, duke u radhitur kështu në listën e vendeve që kanë qasje në më së shumti vende. Menjëherë pas tyre është Franca, Koreja Jugore, Gjermania në 145, pastaj Suedia, Italia në 144, Danimarka, Singapori, Finlanda, Japonia, Luxemburgu, Holanda në 143 si dhe Zvicra në 142 vende./21MEDIA

- Advertisement -

Memorandumi nuk do të ndikojë në negociatat?Holshtajn: Bullgaria t’i zgjidhë çështjet në mënyrë bilaterale

https://youtu.be/bpuDiX-k1bM Presioni i Bullgarisë përmes memorandumit deri te vendet anëtare të BE-së të ndikojë që interpretimet bullgare...

Ministri me premtime të njëjta, “Programi për ambient jetësor i mirë vetëm në letër”

https://youtu.be/2m6zRZ0jE5w Për ndotjen, shpëtimin e ambientit jetësor dhe ekologjinë e cila çdo ditë e më shumë është...

Konfirmohen dënimet me burg për “Tankun”, Jankullovska do të shkojë në burg, Gruevski mbetet në Budapest

https://youtu.be/1gIbSTVFia4 Refuzohen ankesat e tre të dënuarve për blerjen e Mercedesit luksoz prej 600 mijë eurove –...

“Stop Rusino” kërkon mbylljen e deponisë, Nuredini: Edhe për disa vite Rusino e hapur!

https://youtu.be/RCGqvEZnlp8 Deponia Rusino vazhdon të jetë e bllokuar  nga aktivistet e lëvizjes “Stop Rusino” Kërkojnë që kjo...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -