Pas 10 muajve shtetasit e Maqedonisë në Slloveni i morën pasaportat

Must Read

I dyshuari për vrasjen e Sazdos u ekstradua në Maqedoni

I dyshuari për vrasjen e Nikolla Sazdovskit është ekstraduar dhe tani është në dispozicion të organeve të...

Austria blen 18 helikopterë italianë

Ministria austriake e Mbrojtjes mori vendim që të furnizojë 18 helikopterë nga Italia për nevojat e armatës,...

Shumë lumenj nën mesataren për muajin shtator

Shumica e lumenjve në vend tek të cilët sot janë kryer matje hodrologjike, tregojnë ulje të niveleve...
- Advertisement -

Pas kronikës së TV21, më në fund shtetasit tanë që jetojnë në Slloveni i morën pasaportat. Për pasaporta kishin aplikuar që në nëntor të vitit të kaluar, në Ambasadën e Maqedonisë në Slloveni.

Ajet Zeqiri para një muaji u ankuan në TV21, duke thënë se që një vit ka ngelur pa pasaportë, gjë qëi i shkaktonte probleme në punë dhe gjatë tërheqjes së pagës. Nga Ministria e Punëve të Jashtme na patën thënë se problemet me dokumentet i ka shkaktuar shpallja e pandemisë. Ajet Zeqiri për TV21 tha se Ambasada e Maqedonisë në Slloveni më në fund e ka ftuar atë dhe të tjerët për t’i marr pasaportat.

- Advertisement -

I dyshuari për vrasjen e Sazdos u ekstradua në Maqedoni

I dyshuari për vrasjen e Nikolla Sazdovskit është ekstraduar dhe tani është në dispozicion të organeve të ligjit në Maqedoni. 21-vjeçari u...

Austria blen 18 helikopterë italianë

Ministria austriake e Mbrojtjes mori vendim që të furnizojë 18 helikopterë nga Italia për nevojat e armatës, transmetojnë mediat lokale.

Shumë lumenj nën mesataren për muajin shtator

Shumica e lumenjve në vend tek të cilët sot janë kryer matje hodrologjike, tregojnë ulje të niveleve nën mesataren për muajin shtator.

Gjobiten 679 persona për mos mbajtjen e maskave

Policia ka gjobitur 679 qytetarë gjatë 24 orëve të kaluara në territorin e vendit, në lidhje me masën për mos mbajtjen e...

Qeveria britanike mohoi se kryeministri Xhonson javën e kaluar ishte në Itali

Qeveria britanike sot i mohoi informacionet në disa media se kryeministri Boris Xhonson javën e kaluar ishte në Itali, duke bërë të...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -