Parlamenti slloven do të votojë për besim të Qeverisë së Janshës

TË FUNDIT

Osmani jep mbështetje për grafën etnike në letërnjoftime

Edhe Bujar Osmani nga BDI ka shprehur përkrahje për grafën etnike në letërnjoftime. Në ClickPlus deklaroi se mungesa e një...

Nuk përjashtohet mundësia për bashkëpunim LSDM-BDI në zgjedhjet lokale, tha Osmani

Përvojat nga zgjedhjet paraprake dhe fakti se kemi një mandat të dytë qeverisës, janë një argument i mjaftueshëm që...

ASH-ja nuk është e përgatitur të jetë në Qeveri, tha Osmani në Click Plus

Duke folur për Alternativën dhe gatishmërinë e BDI-së që të bashkëqeverisë me të, Bujar Osmani në ClickPlus ka folur...

Alternativa në Qeveri? Osmani: Jemi të gatshëm nëse e pranon programin

Paralajmërimet e liderit të Lëvizjes Besa, Bilall Kasami se po negociohet me dy deputetë të opozitës për të rritur...

Në BDI ka njerëz që kanë ambicie personale, tha Bujar Osmani në Click Plus

Zhvillimet e fundit në BDI dhe përplasjet mes eksponentëve, i ka komentuar Bujar Osmani në Click Plus. Ai e...

Parlamenti i Sllovenisë sot do të votojë për besim të Qeverisë së kryeministrit Janez Jansha.

Opozita e akuzon Qeverinë se nuk i respekton parimet themelore të Kushtetutës së vendit, përfshirë edhe ndarjen e pushtetit dhe lirës së shtypit, si dhe rrezikim të realizimit të lirive të njeriut dhe  sundimit të së drejtës në vend.

Sipas mediave lokale, pritet që opozita të mos e marrë shumicën e nevojshme për revokimin e qeverisë së Janshës, por votimi do ta tregojë forcën e vërtetë edhe të opozitës dhe të koalicionit në në pushtet, dhe do t’u japë fund konflikteve në skenën politike të cilat zgjasin me javë.

TË NGJAJSHME