Parashikimi i motit

TË FUNDIT

Moti në vend do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla deri në mesatare. Do të fryjë erë mesatare deri e përforcuar veriore, më e theksuar përgjatë Vardarit.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë nga 6 në 15, ndërsa maksimalja do të arrijë nga 18 deri në 26 gradë.

Indeksi UV do të jetë 6.

Në Shkup me vranësira të ndryshueshme me periudha me diell dhe me erë mesatare deri të përforcuar veriore. Temperatura e mëngjesit do të bjerë deri në 8, ndërsa temperatura ditore do të arrijë deri në 24 gradë.

Deri të mërkurën do të jetë më freskët, ndërsa gjatë ditës do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe sidomos përgjatë Vardarit do të përforcohet era veriore. Nga e enjtja temperaturat do të jenë dukshëm më të larta dhe do të ketë kushte për paqëndrueshmëri në orët e pasdites. 

TË NGJAJSHME