Array

Paqe në “San Siro”, Shaqiri njëçerek lojë në kryederbin italian

Must Read

Evakuohet Kulla e Ajfelit pas kërcënimit me bombë

Kulla e Ajfelit në Paris është evakuuar pas marrjes së kërcënimit për vendosje të bombës, theksuan nga...

Zaev, Nikollovski dhe Filipçe gjobiten me nga 50 euro nga MPB

Ministria e Punëve të Brendshme me nga 50 ka gjobitur kryeministrin Zoran Zaev, Ministrin e Shëndetësisë, Venko...

Ambasadorja Bërns takon Shahpaskën

Ministrja e Punës dhe Politikës Sociale Jagoda Shahpaska sot mbajti takim me ambasadoren e SHBA-së në Republikën...
- Advertisement -

Është mbyllur pa gola derbi më i madh italian mes dy rivalëve të përbetuar, Interit dhe Milanit.

“Nerazurët” dhe “Rossonerët” janë përballur sonte në “San Siro”, në kuadër të Serisë A.

- Advertisement -

Përballja mes këtyre dy skuadrave që dikur quhej derbi më i madh në Kontinentin e Vjetër, tani ka humbur imazhin e dikurshëm që kishte kjo ndeshje.

Ballafaqimi i sontem mes Interit dhe Milanit, ka dhënë një lojë të kënaqshme, por këtij derbi i munguan golat.

- Advertisement -

Mesfushori shqiptar i Interit, Xherdan Shaqiri për herë të parë shijoj emocionet e kësaj ndeshje të madhe. Ai u inkuadrua në lojë në minutën e 77-të, por nuk ia doli që ta ndihmoj ekipin e tij që të mopsht Milanin.

Pas këtij barazimi, Milan zë vendin e nëntë më 43 pikë, një më shumë së Interi që renditët në pozitën e tetë.

- Advertisement -

Evakuohet Kulla e Ajfelit pas kërcënimit me bombë

Kulla e Ajfelit në Paris është evakuuar pas marrjes së kërcënimit për vendosje të bombës, theksuan nga drejtoria e kullës dhe policia,...

Zaev, Nikollovski dhe Filipçe gjobiten me nga 50 euro nga MPB

Ministria e Punëve të Brendshme me nga 50 ka gjobitur kryeministrin Zoran Zaev, Ministrin e Shëndetësisë, Venko Filipçe dhe Zv/kryeministrin për luftën...

Ambasadorja Bërns takon Shahpaskën

Ministrja e Punës dhe Politikës Sociale Jagoda Shahpaska sot mbajti takim me ambasadoren e SHBA-së në Republikën e Maqedonisë së Veriut Kejt...

Pendarovski pas Këshillit për Siguri: Ora policore duhet të shkojë në histori

I pari i shtetit, Stevo Pendarovski, pas seancës së Këshillit për Siguri tha se se sipas analizës që është bërë nga të...

Shtip, për një orë gjobiten rreth 50 shoferë

Nëpunësit policorë në disa pika në Shtip për vetëm një orë në Shtip kanë regjistruar 50 shkelje nga ana e shoferëve. Zëdhënësi...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -