Pakoja e katërt ekonomike peshon 350 milionë euro, njofton ministri i Ekonomisë Bekteshi

TË FUNDIT

Ministri i Ekoonomisë, Kreshnik Bekteshi, përmes Facebookut të tij ka njoftuar se është caktuar shuma e mjeteve për pakon e katërt ekonomike, për të përballuar krizën që sjellë pandemia.

“Pakoja e 4 ekonomike GATI! 350 milion EURO….” ka shkruar Bekteshi.

Pakoja e 4️⃣ ekonomike GATI! 3️⃣5️⃣0️⃣ milion EURO….4️⃣ сет на економски мерки ГОТОВ!

Gepostet von Kreshnik Bekteshi am Freitag, 25. September 2020

Sot Kryeministri Zoran Zaev paralajmëroi se deri të dielën pasdite, Qeveria do ta prezantojë pakon e katërt të ndihmës ekonomike.

Gjatë ditës Kryeministri tha se prezantimi nuk u bë sot për shkak se kishte nevojë për harmonizime shtesë. E lanë që të takohen me odat ekonomike, kurse nesër një ekip tjetër qeveritar pritet të mbajë takim me sindikatat dhe punëdhënësit./TV21