Pakistanezja shtatë vjeçe thyen rekord me goditje me bërryla, me 242 goditje

Must Read

1 vit nga premtimi për shkollën në Idrizovë, Georgievski dhe Carovska bashkë, por të pakoordinuar

https://youtu.be/eZaNbYhFj8g Entuziazëm, shpresë. Kështu u ndien banorët e lagjes...

Ndërtesa të reja po mbijnë në Butel, asnjë plan për park! Smilevski thotë se po e menaxhon situatën

https://youtu.be/C3T-abfsqRc Objekte ndërtimore po ndërtohen gjithandej brenda territorit të Komunës së Butelit....

Ekonomia merr rreth 145 milion euro nga Qeveria, ndihmë kanë marrë mbi 20 mijë kompani dhe rreth 120 mijë të punësuar

https://youtu.be/oM4cHkOKB08 Rreth 120 mijë të punësuar dhe më shumë se 20 mijë...
- Advertisement -

Shtatë vjeçarja Fatima Nasem nga Karaçi i Pakistanit, u regjistrua në librin e rekordeve botërore Ginis për një sfidë të re. Ajo i bëri krenar prindërit e saj dhe tërë Pakistanin për rekordin të cilin e theu vetëm për një minutë, që është goditja me bërryla. Fatima ia doli që për kaq pak kohë të bëjë deri në 242 goditje. Rekordin e deritanishëm në këtë kategori e mbajti hindusi Shurtim me 211 goditje të tilla. Fatima ka në gjak artin luftarak, pasi që ajo është e bija e Muhamad Rashid, i cili tashmë ka thyer 60 rekorde botërore. Fatima tani ka një synim, e ai është që të fitojë medaljen e artë në nivel ndërkombëtar në lojëra. Ia vlen të përmendet se rekordi i saj është i 75-ti me radhë që u regjistrua në akademinë pakistaneze të arteve luftarake./21Media

- Advertisement -

1 vit nga premtimi për shkollën në Idrizovë, Georgievski dhe Carovska bashkë, por të pakoordinuar

https://youtu.be/eZaNbYhFj8g Entuziazëm, shpresë. Kështu u ndien banorët e lagjes Idrizovë një vit më parë,...

Ndërtesa të reja po mbijnë në Butel, asnjë plan për park! Smilevski thotë se po e menaxhon situatën

https://youtu.be/C3T-abfsqRc Objekte ndërtimore po ndërtohen gjithandej brenda territorit të Komunës së Butelit. Vet kryetari Velimir Smilevski pranon...

Ekonomia merr rreth 145 milion euro nga Qeveria, ndihmë kanë marrë mbi 20 mijë kompani dhe rreth 120 mijë të punësuar

https://youtu.be/oM4cHkOKB08 Rreth 120 mijë të punësuar dhe më shumë se 20 mijë kompani kanë marrë ndihmë financiare...

Prokuroret e Speciales kanë marrë bonuse 4.6 milion euro! Revizoni sheh parregullsi në dhënien e bonuseve

https://youtu.be/SsPbzPxhIUc Nga fondi i PPS e cila tashmë nuk është në funksion,  4.6 milion euro bonus në...

Italia do ta vazhdojë gjendjen e jashtëzakonshme për shkak të Covid-19

Italia me siguri do ta vazhdojë gjendjen e jashtëzakonshme  që të ndihmojë kriza me koronavirusin të mbahet nën kontroll, sepse Qeveria bën...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -