Padi penale kundër ndërtuesit te “Mavrovasja”!

Must Read

Kasami: Ministritë me të cilat do të udhëheqë Besa do të jenë në shërbim të qytetarëve

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, në emisionin Click Plus në TV21, premtoi se dikasteret që do...

Deputetët e Besës asnjëherë nuk kanë qenë pjesë e grupit parlamentar të LSDM-së – thotë Bilall Kasami në Click Plus

Deputetët e Lëvizjes Besa në Kuvend janë të paraqitur si grup parlamentar i Lëvizjes Besa, kështu deklaroi...

Kasami në Click Plus: Shumica parlamentare do të rritet, deputetë opozitarë do të na bashkohen

Kryetari i Lëvizjes Besa në emisionin Click Plus tha se shumica parlamentare do të rritet. Ai theksoi...
- Advertisement -

Sot më (01.09.2020) SPB – Shkup njësia për krim kompjuterik dhe ekonomik deri në zyrën e Prokurorit Publik ka dorëzuar padi penale kundër M.A 32 vjeç për shkak të dyshimit se personi i denoncuar është kryerësi i veprës penale “ndërtim pa leje”, sipas nenit 244-a të Kodit Penal objekt i ndërtuar pa leje në bulevardin “Goce Dellçev” te “Mavrovasja”.

SPB –Shkup njësia për krim kompjuterik dhe ekonomik në koordinim me Prokurorinë Publike – Shkup ndërmori masat dhe aktivitetet e duhura me qëllim të përcaktimit të ekzistencës së dyshimit të veprës penale e cila ndiqet sipas detyrës zyrtare në bazë të nenit 244-a “ndërtim i paligjshëm” të Kodit Penal dhe pas dokumentimit të plotë të rastit sot në Prokurorinë Publike – Shkup është dorëzuar Padi Penale”, thuhet në kumtesën e MPB-së.

- Advertisement -

Kasami: Ministritë me të cilat do të udhëheqë Besa do të jenë në shërbim të qytetarëve

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, në emisionin Click Plus në TV21, premtoi se dikasteret që do t’i udhëheqë Lëvizja Besa do...

Deputetët e Besës asnjëherë nuk kanë qenë pjesë e grupit parlamentar të LSDM-së – thotë Bilall Kasami në Click Plus

Deputetët e Lëvizjes Besa në Kuvend janë të paraqitur si grup parlamentar i Lëvizjes Besa, kështu deklaroi kreu i Lëvizjes Besa, Bilall...

Kasami në Click Plus: Shumica parlamentare do të rritet, deputetë opozitarë do të na bashkohen

Kryetari i Lëvizjes Besa në emisionin Click Plus tha se shumica parlamentare do të rritet. Ai theksoi se deputetët opozitarë do t’i...

Kuvendi votoi ndryshimet Ligjore për arsimin fillor dhe të mesëm

Me 61 vota  "pro", asnjë "kundër" dhe 28 "abstenime", Kuvendi miratoi Ligjin për ndryshimet në Ligjin për arsimin fillor dhe me 61...

Parandalohet një incident i ri në Spitalin e Strumicës, pasi që një foshnje 9 muajsh ndërroi jetë

Pasditen e sotme rreth orës 16 në repartin për fëmijë pranë Spitalit të Strumicës ka ndërruar jetë një foshnje nëntë muajsh nga...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -