Pacolli: Zoti e bekoftë Kosovën dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës

Must Read

Guteresh i bëri thirrje botës të parandalohet Lufta e ftohtë mes SHBA-së dhe Kinës

Sekretari i përgjithshëm i KB-së Antonio Guteresh sot i bëri thirrje botës ta parandalojë Luftën e ftohtë...

Kuvendi i miratoi ndryshimet e ligjeve për arsim, në kushte të jashtëzakonshme fillimin e vitit shkollor e përcakton Qeveria

https://youtu.be/wecngTo4ylE Me ndryshimet në Ligjin për Arsim fillor dhe atë të mesëm,...

Nesër mblidhet Këshilli i Sigurisë te Pendarovski

Në vilën e presidentit Stevo Pendarovski, në Vodno, me fillim prej ora 12:00 do të mblidhet Këshilli...
- Advertisement -

Kryetari i AKR-së,  Behgjet Pacolli pas nënshkrimit të marrëveshjes ekonomike mes Kosovës dhe Serbisë ka thënë se kjo është një ditë e shkëlqyer për Kosovën, dhe të ardhmen Euro-Atlantike të vendit.

Pacolli përmes një postimi në Facebook ka thënë se ai bashkë AKR-n% e përshëndesin lidershipin e Presidentit të SHBA-së Donald Trump dhe Ambasadorit Richard Grenell për këtë arritje historike.

- Advertisement -

“Gjithmonë kam besuar se përqendrimi në ekonominë dhe infrastrukturën e vendeve tona do të hapë rrugën për heqjen e barrierave politike për njohjen reciproke midis Kosovës dhe Serbisë. Në kohërat kur bota po përballet me krizë të paparë shëndetësore dhe ekonomike, është një mbështetje e madhe për ekonominë dhe prosperitetin tonë, për të kapërcyer sfidat me të cilat përballet ekonomia jonë”, ka shkruar Pacolli ndër të tjera. /21Media

E mirëpres nënshkrimin e marrëveshjes historike në Shtëpinë e Bardhë midis Kosovës dhe Serbisë me SHBA si palë…

Gepostet von Behgjet Pacolli am Freitag, 4. September 2020
- Advertisement -

Guteresh i bëri thirrje botës të parandalohet Lufta e ftohtë mes SHBA-së dhe Kinës

Sekretari i përgjithshëm i KB-së Antonio Guteresh sot i bëri thirrje botës ta parandalojë Luftën e ftohtë mes SHBA-së dhe Kinës dhe...

Kuvendi i miratoi ndryshimet e ligjeve për arsim, në kushte të jashtëzakonshme fillimin e vitit shkollor e përcakton Qeveria

https://youtu.be/wecngTo4ylE Me ndryshimet në Ligjin për Arsim fillor dhe atë të mesëm, të miratuara mbrëm nga Kuvendi,...

Nesër mblidhet Këshilli i Sigurisë te Pendarovski

Në vilën e presidentit Stevo Pendarovski, në Vodno, me fillim prej ora 12:00 do të mblidhet Këshilli i Sigurisë.

Takim Dimitrov-Varhei: Vërtetohet nevoja për hapjen e negociatave

Sot në Bruksel, zëvendëkryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane Nikolla Dimitrov realizoi takim me Oliver Varhein, Eurokomesarin për Zgjerim dhe Fqinjësi të...

Qeveria hap temën e 5G-së me ambasadorin e Kinës, reagon Ambasada Amerikane në Shkup se s’mund tu besohet

https://youtu.be/iiLTjCtoVXo Ambasadori i Republikës Popullore të Kinës Xhang Xuo gjatë takimit me zëvëndëskryeministrin e parë në Qeveri...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -