Pa test PCR dhe pa karantinë, nga e premtja kalim i lirë në kufijtë e Maqedonisë së Veriut! Më 1 korrik hapen aeroportet

Must Read

Memorandumi nuk do të ndikojë në negociatat?Holshtajn: Bullgaria t’i zgjidhë çështjet në mënyrë bilaterale

https://youtu.be/bpuDiX-k1bM Presioni i Bullgarisë përmes memorandumit deri te vendet anëtare të BE-së...

Ministri me premtime të njëjta, “Programi për ambient jetësor i mirë vetëm në letër”

https://youtu.be/2m6zRZ0jE5w Për ndotjen, shpëtimin e ambientit jetësor dhe ekologjinë e cila çdo...
- Advertisement -


Nga dita e premte, 26 qershor, nëse hyni në Maqedoninë e Veriut nuk do të jetë e nevojshme të tregoni test negativ PCR dhe të shkoni në vetizolim 14 ditor.

TV21 nga burime qeveritare mëson se në seancën e sotme Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka shfuqizuar këto dy masa që ngjallën shumë reagime, sidomos tek mërgimtarët, të cilët dëshirojnë të vijnë për pushime në vendlindje.

- Advertisement -

Qeveria po ashtu ka vendosur që nga data 1 korrik të hapet edhe Aeroporti Ndërkombëtar Shkup dhe Aeroporti “Shën Apostull Pavle” në Ohër.

Nga 26 qershori po ashtu hiqet edhe ndalesa për transport të organizuar./TV21

- Advertisement -
  • Tags
  • 2

Memorandumi nuk do të ndikojë në negociatat?Holshtajn: Bullgaria t’i zgjidhë çështjet në mënyrë bilaterale

https://youtu.be/bpuDiX-k1bM Presioni i Bullgarisë përmes memorandumit deri te vendet anëtare të BE-së të ndikojë që interpretimet bullgare...

Ministri me premtime të njëjta, “Programi për ambient jetësor i mirë vetëm në letër”

https://youtu.be/2m6zRZ0jE5w Për ndotjen, shpëtimin e ambientit jetësor dhe ekologjinë e cila çdo ditë e më shumë është...

Konfirmohen dënimet me burg për “Tankun”, Jankullovska do të shkojë në burg, Gruevski mbetet në Budapest

https://youtu.be/1gIbSTVFia4 Refuzohen ankesat e tre të dënuarve për blerjen e Mercedesit luksoz prej 600 mijë eurove –...

“Stop Rusino” kërkon mbylljen e deponisë, Nuredini: Edhe për disa vite Rusino e hapur!

https://youtu.be/RCGqvEZnlp8 Deponia Rusino vazhdon të jetë e bllokuar  nga aktivistet e lëvizjes “Stop Rusino” Kërkojnë që kjo...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -