Osmani-Jan Kop: Në zgjedhjet u konfirmua orientim euroatlantik i vendit

Must Read

Tentativë për vrasje!? Donald Trump-it i dërgojnë pako me helm

Një zarf që përmbante helm ricin që i ishte drejtuar Presidentit të SHBA, Donald Trump është gjetur...

Mot me diell dhe me vranësira të vogla lokale – temperatura deri 29 gradë

 Mot me diell me vranësira të vogla deri në mesatare lokale do të mbizotërojë sot në vend....

ASH-AAA karton të kuq për zëvendësministrat? Abazi: S’kanë legjitimitet, do të punojnë vetëm për interesat partiake

Zëvendësministrat e rinj të propozuar nga Qeveria, nuk do të sjellin asnjë risi, por vetëm do të...
- Advertisement -

Zëvendëskryeministri për Çështje Europiane, Bujar Osmani sot realizoi takim me ambasadorin e Holandës në Maqedoninë e Veriut Dirk Jan Kop.

“Me ambasadorin holandez Dirk Jan Kop e konfirmuam orientimin euroalantik të vendit që u legjitimua edhe në zgjedhjet e fundit parlamentare”, ka shënuar në profilin e tij në Fejsbuk, Osmani.

- Advertisement -

Osmani në takim theksoi se me votën e tyre qytetarët kanë dhënë mesazh të qartë për atë çka presin, çfarë duan të jetë, si dhe ajo se kush duhet ta kryesojë Qeverinë e re.

“Mbetet që përfaqësuesit udhëheqës politik të sigurojnë shumicë stabile politike përmes të cilës do ta arsyetojnë këtë besim dhe do t’i realizojnë kërkesat legjitime të qytetarëve”, ka shënuar Osmani në Fejsbuk pas takimit me ambasadorin holandez Jan Kop.

- Advertisement -

Tentativë për vrasje!? Donald Trump-it i dërgojnë pako me helm

Një zarf që përmbante helm ricin që i ishte drejtuar Presidentit të SHBA, Donald Trump është gjetur para se të mbërrinte në...

Mot me diell dhe me vranësira të vogla lokale – temperatura deri 29 gradë

 Mot me diell me vranësira të vogla deri në mesatare lokale do të mbizotërojë sot në vend. Do të fryjë erë e...

ASH-AAA karton të kuq për zëvendësministrat? Abazi: S’kanë legjitimitet, do të punojnë vetëm për interesat partiake

Zëvendësministrat e rinj të propozuar nga Qeveria, nuk do të sjellin asnjë risi, por vetëm do të punojnë për interesat e tyre...

Bytyqi kundër Grubit dhe Zaevit, “Paratë publike nuk duhet të ndahen sipas përkatësisë etnike”

https://youtu.be/QVHD2o-kb-0 Propozimi i zëvendëskryeministrit të parë, Artan Grubi që të subvencionohen kompanitë private të cilat do të...

Profesionet të ndryshme nga obligimet?! Zëvendësministrat të martën para deputetëve

https://youtu.be/KaiRwPjWwFY Në vend që të kenë fundjavë të lirë, deputetët do të duhet t’i lexojnë biografitë dhe...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -