Osmani dhe Ademi negativ në COVID-19

Must Read

Kurti: Qeveria edhe e paligjshme në Kosovë, edhe në shërbim të Serbisë

Qeveria e Kosovës sot ka shfuqizuar vendimet përmes së cilave është vendosur masa e reciprocitetit me Serbinë....

Osmani kundërshton vendimin e Qeverisë Hoti

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, pas heqjes së reciprocitetit ndaj Serbisë ka reaguar duke thënë...

Qeveria Hoti heq reciprocitetin me Serbinë

Qeveria Hoti sot në mbledhjen e saj ka shfuqizuar vendimet përmes së cilave është vendosur masa e...
- Advertisement -

Zëvendëskryeministri për çështje evropiane Bujar Osmani dhe ministri i Arsimit dhe Shkencës, Arbër Ademi janë negativë në KOVID-19. Ata sot në profilet e tyre në Fejsbuk njoftuan se testi i parë që u është bërë ka rezultuar negativ.

“Pas një jave izolim, testi i parë për KOVID-19 është negativ. Në bazë të vendimit më duhen edhe shtatë ditë që të qëndroj në izolim dhe më pas vijon edhe testi i dytë”, ka shënuar Osmani.

Ministri Ademi, i cili gjithashtu informoi se është negativ, i falënderoi të gjithë për mbështetjen dhe u dëshiroi shërim të shpejtë të gjithë të infektuarve.

“Apeloj tek të gjithë qytetarët që t’i respektojnë rekomandimet, të qëndrojnë në shtëpi, të kenë kujdes në higjienë dhe të mbajnë distancë mes vete prej dy metrave”, ka shënuar Ademi.

Osmani dhe Ademi së bashku me kryeministrin Oliver Spasovski dhe ministrin e Shëndetësisë, Venko Filipçe ishin në vetizolim pasi patën takim me kryetarin e Kumanovës i cili është pozitiv në KOVID-19./MIA

- Advertisement -

Latest News

Osmani kundërshton vendimin e Qeverisë Hoti

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, pas heqjes së reciprocitetit ndaj Serbisë ka reaguar duke thënë se ta quash reciprocitetin ‘pengesë’...

Qeveria Hoti heq reciprocitetin me Serbinë

Qeveria Hoti sot në mbledhjen e saj ka shfuqizuar vendimet përmes së cilave është vendosur masa e reciprocitetit me Serbinë. Ekzekutivi ka...

Dezinfektim në bregun e lumit Vardar

Ekipe të Qytetit të Shkupit dhe të Brigadës së zjarrfikësve sot realizuan aksion për larjen dhe dezinfektimin e bregut të lumit Vardar.

Grant prej 61 milionë denarë për përmirësim të shërbimeve komunale për 12 komuna

Për 12 komuna janë ndarë  grant-mjete nga 60.895.919 denarë përmes Projektit për përmirësim të shërbimeve komunale (MSIP), që e zbaton Ministria e...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -