Array

Opozitarët filluan protestën

Must Read

Dimitrovi në vizitën e parë pune zyrtare në Bruksel

Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Nikolla Dimitrov , sot 22 shtator (e martë) do të qëndrojë...

Mot me diell dhe vranësira mesatare

Moti sot do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla deri në mesatare. Nga mesdita...

Kasami: Ministritë me të cilat do të udhëheqë Besa do të jenë në shërbim të qytetarëve

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, në emisionin Click Plus në TV21, premtoi se dikasteret që do...
- Advertisement -

Mijëra protestues të udhëhequr nga tri partitë opozitare në vend, Lëvizja Vetëvendosje, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën, kanë nisur protestën e paralajmëruar për sot.

Protesta ka nisur tek sheshi “Zahir Pajaziti”, dhe protestuesit po mbajnë flamuj kombëtar dhe parulla që shpërfaqin kërkesat e protestës.

- Advertisement -

“Me hajna nuk ka shtet”, “Hajnat në burg, jo në Qeveri”, “Asociacioni i Serbisë i barabartë me ndarjen e Kosovës”, janë disa nga mbishkrimet që mbajnë parullat e protestuesve.

foto e protestes

- Advertisement -

Shkaqet kryesore që kanë nxitur mbledhjen e këtyre protestuesve, janë dështimi i sistemit të drejtësisë, Gjykata Speciale, shtrenjtimi i energjisë elektrike, fakti që Forcat e Armatosura të Kosovës nuk do të operojnë në Mitrovicën Veriore, çështja dhe statuti i Trepçës etj.

Protesta që sipas “Opozitës së Bashkuar” konsiderohet si protestë gjithë popullore ka filluar nga sheshi “Zahir Pajaziti” dhe do të vazhdojë drejt Gjykatës Kushtetuese, KEDS-it, pastaj te RTK-ja dhe do të përfundoj në sheshin ‘Skenderbe’.

- Advertisement -

RTV21 është duke trasmetuar LIVE protestën

Liderët e subjekteve opozitare tanimë kanë arritur në sheshin “Zahir Pajaziti”, ku për momentin janë me qindra protestues. Nga aty së shpejti fillon protesta për të vazhduar te Gjykata Kushtetutese.

- Advertisement -

Dimitrovi në vizitën e parë pune zyrtare në Bruksel

Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Nikolla Dimitrov , sot 22 shtator (e martë) do të qëndrojë në vizitë pune në Bruksel...

Mot me diell dhe vranësira mesatare

Moti sot do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla deri në mesatare. Nga mesdita në pjesët perëndimore do të...

Kasami: Ministritë me të cilat do të udhëheqë Besa do të jenë në shërbim të qytetarëve

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, në emisionin Click Plus në TV21, premtoi se dikasteret që do t’i udhëheqë Lëvizja Besa do...

Deputetët e Besës asnjëherë nuk kanë qenë pjesë e grupit parlamentar të LSDM-së – thotë Bilall Kasami në Click Plus

Deputetët e Lëvizjes Besa në Kuvend janë të paraqitur si grup parlamentar i Lëvizjes Besa, kështu deklaroi kreu i Lëvizjes Besa, Bilall...

Kasami në Click Plus: Shumica parlamentare do të rritet, deputetë opozitarë do të na bashkohen

Kryetari i Lëvizjes Besa në emisionin Click Plus tha se shumica parlamentare do të rritet. Ai theksoi se deputetët opozitarë do t’i...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -