OPH: Hotelierët do të mbijetojnë nëse marrin të paktën 250 milionë euro nga pakoja e katërt

Must Read

Arriti në 39 numri i të vdekurve nga tërmeti në Izmir

Numri i njerëzve që vdiqën si pasojë e tërmetit në Izmir u rrit në 39.

Tërhiqet Macron, thotë se e kupton tronditjen e muslimanëve për karikaturat e Profetit Muhamed

Presidenti francez Emmanuel Macron ka tentuar sonte të qetësojë gjakrat e ndezura të komunitetit botëror musliman, duke...

​Guti mund ta zëvendësojë Zidanen te Reali

Jose Maria Gutierrez i njohur ndryshe edhe si Guti po shihet nga krerët e Real Madridit si...

Nga 470 milion euro subvencione, grante dhe kredi nga pakoja e katërt e masave ekonomike të miratuara nga Qeveria, të paktën 250 milion euro duhet të shkojnë për hoteleritë, bën të ditur Oda e pavarur hotelerike (OPH).

Sipas Odës, vetëm nëse këto fonde përfundojnë vërtet në llogari të industrisë së hotelerisë, asnjë objekt hotelerik nuk do të dështojë dhe as ndonjë punëtor hotelerie nuk do të mbetet pa punë dhe pagë.

“Shpresojmë që përfaqësuesit e sotëm të të ashtuquajturve industritë e rrezikuara në negociatat e planifikuara në orën 15:00 me kryeministrin do të dinë dhe do të jenë në gjendje të luftojnë, jo vetëm për të drejtat dhe nevojat e tyre, por për të drejtat dhe nevojat e të gjithë neve që aktualisht jemi ‘duke jetuar’”, thekson kryetari i OPH-së, Zdravko Josifovski.

Josifovski vlerëson se hoteleritë të mbetura vetëm, nuk duhet të kenë frikë se si t’i mbajnë bizneset e tyre sepse “lokomotiva e re e ka kapacitetin t’i nxjerrë ata në rrugën nga ku ata mund të vazhdojnë të ekzistojnë në mënyrë të pavarur për veten dhe punonjësit e tyre”.

Arriti në 39 numri i të vdekurve nga tërmeti në Izmir

Numri i njerëzve që vdiqën si pasojë e tërmetit në Izmir u rrit në 39. Sipas TRT Haber,...

Tërhiqet Macron, thotë se e kupton tronditjen e muslimanëve për karikaturat e Profetit Muhamed

Presidenti francez Emmanuel Macron ka tentuar sonte të qetësojë gjakrat e ndezura të komunitetit botëror musliman, duke thënë se e kupton zemërimin...

​Guti mund ta zëvendësojë Zidanen te Reali

Jose Maria Gutierrez i njohur ndryshe edhe si Guti po shihet nga krerët e Real Madridit si zëvendësues potencial për teknikun në...

Dy persona me origjinë nga Kosova ndërrojnë jetë nga tërmeti në Izmir

Dy persona me origjinë nga Kosova vdiqën si pasojë e lëndimeve të marra pas rrëzimit të një ndërtese si rrjedhojë e tërmetit...

Shqipëria hapi spitalin e tretë për Covid

 Për shkak të numrit të rritur të të infektuarve, veçanërisht atyre të cilëve iu nevojitet mjekim spitalor, Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes...

More Articles Like This