OBSH: Siguria e vaksinave është në vend të parë

Must Read

Umit Karan rikthehet në krye të FC Shkupit

Umit Karan rikthehet në krye të skuadrës së Shkupit. Karan sot e ka marrë drejtimin e FC...

BDI në Qeveri nuk e zgjodhi LSDM-ja por qytetarët – tha Muhamed Zekiri në ClickPlus!

I pyetur nëse LSDM-ja duhej të bënte koalicion me BDI-në edhe pse në fushatë zgjedhore kishte një...

Zekiri thumbon zv/Ministrin Ilir Hasanin, shpejtoi me statusin në Facebook, është herët për kafe në Prishtinë derisa numrat janë në rritje!

“Unë gjykoj se ishte i përshpejtuar statusi i zv/ministrit të Shëndetësisë, se së shpejti do të pimë...
- Advertisement -

Siguria e vaksinës potenciale të koronavirusit është në vendin e parë, deklaroi sot shkencëtarja kryesore e Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Sumja Svaminatan, pasi u ndërpre ekzaminimi klinik i vaksinës në Universitetin e Oksfordit dhe AstraZaneka për shkak të dyshimeve se tek një vullnetar kishte efekte anësore.

Svaminatan tha që të flasësh për shpejtësinë nuk do të thotë të bësh kompromise ose shkurtesa për atë që do të gjykohej në rrethana normale.

- Advertisement -

Ajo shtoi se procesi duhet të kalojë nëpër “rregullat e lojës”.

“Për ilaçet dhe vaksinat që u jepen njerëzve, duhet të provoni sigurinë e tyre”, theksoi Svaminatan.

- Advertisement -

Prova përfundimtare klinike e vaksinës së koronavirusit që po zhvillohej nga Universiteti i Oksfordit dhe AstraZaneka u ndërpre pasi një nga pjesëmarrësit në provë pati reagim të keq.

AstraZaneka përshkroi ndërprerjen e testit si pushim normal në rast të “sëmundjes së pashpjegueshme”, transmeton Bi-Bi-Si./MIA

- Advertisement -

Umit Karan rikthehet në krye të FC Shkupit

Umit Karan rikthehet në krye të skuadrës së Shkupit. Karan sot e ka marrë drejtimin e FC Shkupit, pas largimit të trajnerit...

BDI në Qeveri nuk e zgjodhi LSDM-ja por qytetarët – tha Muhamed Zekiri në ClickPlus!

I pyetur nëse LSDM-ja duhej të bënte koalicion me BDI-në edhe pse në fushatë zgjedhore kishte një retorikë të nxehtë, Muhamed Zekiri...

Zekiri thumbon zv/Ministrin Ilir Hasanin, shpejtoi me statusin në Facebook, është herët për kafe në Prishtinë derisa numrat janë në rritje!

“Unë gjykoj se ishte i përshpejtuar statusi i zv/ministrit të Shëndetësisë, se së shpejti do të pimë kafe në Prishtinë dhe ndodhi...

Rita Ora luan në “Twist”, u publikua traileri i filmit

Sukseset e artistes kosovare me famë ndërkombëtare, Rita Ora nuk po kanë të ndalur. Përveç sukseseve në muzikë dhe bashkëpunimit me brende...

Provokim i radhës i Muhamed Zekirit ndaj BDI-së? Arbër Ademi fajtor për gjendjen në arsim

Nënkryetari i LSDM-së, Muhamed Zekiri sonte në emisionin ClickPlus në TV21 kritikoi ashpër ish-ministrin e Arsimit dhe Shkencës Arbër Ademi nga radhët...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -