OBSH: Në kontinentin amerikan çdo ditë nga 100 mijë raste me korona virusit

Must Read

Filloi mbledhja e Këshillit të Sigurimit

Filloi mbledhja e Këshillit të Sigurimit  në “Vila Vodno” të konvokuar nga presidenti Stevo Pendarovski.

Kryetari i Këshillit të Evropës në karantinë

Kryetari i Këshillit të Evropës, Sharl Mishel është në karantinë për shkak të kontaktit të afërt me...

Dr. Stevanoviq: Në dimër do të jetë edhe më e vështirë ta ulim rrezikun e infektimit me Covid-19, nëse nuk u përmbahemi masave

Me ardhjen e dimrit do të jetë edhe më e vështirë të mbrohemi dhe të zvogëlojmë rrezikun...
- Advertisement -

Më shumë se 100,000 raste me Covid-19 regjistrohen çdo ditë në kontinentin amerikan, gjysma e të cilëve janë në SHBA, ndërsa ka vatra shqetësuese në vendet që e kanë kontrolluar deri tani epideminë, si Argjentina dhe Kolumbia, deklaroi sot drejtoresha rajonale e Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), Karisa Etjen.

“Rajoni ynë është ende në sulmin e Kovid-19”, tha ajo në konference virtuale në Uashington të cilën e realizoi me drejtorët e tjerë të organizatave shëndetësore pan-amerikane.

- Advertisement -

Ajo gjithashtu tha se çrregullimi i shërbimeve të tjera shëndetësore përbën një kërcënim të rritjes së sëmundjeve që kanë qenë nën kontroll, siç janë tuberkulozi, HIV dhe hepatiti. 

- Advertisement -

Filloi mbledhja e Këshillit të Sigurimit

Filloi mbledhja e Këshillit të Sigurimit  në “Vila Vodno” të konvokuar nga presidenti Stevo Pendarovski. Në mbledhje marrin pjesë...

Kryetari i Këshillit të Evropës në karantinë

Kryetari i Këshillit të Evropës, Sharl Mishel është në karantinë për shkak të kontaktit të afërt me një person të infektuar me...

Dr. Stevanoviq: Në dimër do të jetë edhe më e vështirë ta ulim rrezikun e infektimit me Covid-19, nëse nuk u përmbahemi masave

Me ardhjen e dimrit do të jetë edhe më e vështirë të mbrohemi dhe të zvogëlojmë rrezikun e infektimit nga koronavirusi i...

“Nike” paralajmëron kalim të përhershëm drejt shitjes përmes internetit

Prodhuesi amerikan i pajisjeve sportive “Nike” ka shënuar rritje të lartë në shitjen përmes Internetit, duke e kompensuar uljen paraprake të të...

Policia zvicerane largon njerëz nga para Parlamentit

Policia zvicerane ka filluar largimin e protestuesve që kërkojnë përgjigje shtesë ndaj ndryshimeve klimatike nga një shesh jo shumë larg ndërtesës së...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -