OBSH e brengosur nga përhapja e koronavirusit para fillimit të sezonit të gripit dimëror

Must Read

Ministrat nënshkruajtën Kodin për sjellje etike, do t’i mbikëqyrë Nikollovski

Kryeministri Zoran Zaev, në seancën qeveritare ku ministrat nënshkruajtën Kodin për sjellje etike, ka deklaruar se me...

“Grabitësit e bankës”, në Teatrin e Kumanovës

“Komedia për grabitje” e shkruar nga bashkëautorët Henry Shields, Jonathan Sayer dhe Henry Lewis, vjen në skenën...

Veseli e quan “të lodhët” qeverinë Hoti

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli qeverisjen e Avdullah Hotit po e konsideron të lodhët.
- Advertisement -

Organizata botërore e shëndetësisë sot paralajmëroi se Kovid-19, sëmundje e cila është shkaktuar nga koronavirusi, me shpejtësi brengosëse po përhapet në disa pjesë të hemisferës veriore, në disa muaj nga fillimi i sezonit të gripit dimëror.

“Në disa vende filluam të vërejmë trende brengosëse”, deklaroi Maria Van Kerhov, drejtoreshë teknike e OBSH-së për Kovid-19, gjatë emetimit në rrjetet sociale.

- Advertisement -

Ajo shtoi se vërehet rritje të numrit të pacientëve në repartet për kujdes intensiv në spitale, posaçërisht në Spanjë, Francë, Mal të Zi, Ukrainë dhe në disa pjesë të SHBA-së.

“Kjo është brengosëse pasi sezoni i gripit ende nuk ka filluar”, shtoi Van Kerhov.

- Advertisement -

Ministrat nënshkruajtën Kodin për sjellje etike, do t’i mbikëqyrë Nikollovski

Kryeministri Zoran Zaev, në seancën qeveritare ku ministrat nënshkruajtën Kodin për sjellje etike, ka deklaruar se me këtë do të përmirësojnë sjelljen...

“Grabitësit e bankës”, në Teatrin e Kumanovës

“Komedia për grabitje” e shkruar nga bashkëautorët Henry Shields, Jonathan Sayer dhe Henry Lewis, vjen në skenën e Teatrit të Kumanovës, si...

Veseli e quan “të lodhët” qeverinë Hoti

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli qeverisjen e Avdullah Hotit po e konsideron të lodhët. “Qeverisje që është duke...

Kacarska propozohet për gjykatëse kushtetuese

Gjykatësja e Gjykatës Penale, Dobrilla Kacarka është propozuar që të jetë gjykatëse kushtetuese. Kacarska e cila që nga viti...

Edi Rama ngatërroi Leshnicën e Shqipërisë me atë të RMV-së?!

Duket se kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka ngatërruar Leshnicën që gjendet në Malin Sharr të Maqedonisë së Veriut me Leshnicën e...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -